16,500 אישה ואיש צעדו היום ב"צעדת הגלבוע" ה-51 במספר. זהו מספר שיא של משתתפים בצעדה מאז היווסדה. "צעדת הגלבוע" ע"ש הרמטכ"ל לשעבר רא"ל משה לוי מתקיימת באופן מסורתי על ידי מועצה אזורית גלבוע.

הצעדה התקיימה היום (שבת) ובמסגרתה נערכו שלושה מסלולים ברמות קושי שונות. בין 16,500 הצועדים שצעדו היום צעדו גם 2,700 משתתפים ככקבוצה מארגונים וחברות שונות כדוגמת עובדי חברת חשמל, טבע, רפאל, כלל הבנקים ועוד.

צעדת הגלבוע (צילום: שגיא מורן)

צעדת הגלבוע (צילום: שגיא מורן)

קבוצות צועדים מהמגזר הערבי והיהודי צעדו השנה יחד עם קבוצות צועדים מהמדינות גרמניה, אוסטריה, ליטא, אנגליה, צרפת, הולנד ועוד. מתוך 170 המשתתפים שהגיעו במיוחד מחו"ל צעדה קבוצה של 15 אזרחים ירדנים.

אתמול צעדו כ-4,000 איש ביניהם כ-1,000 ילדי גני הגלבוע והוריהם הצועדים בצעדה המיוחדת הנערכת בשנים האחרונות עבורם.

בזכות הנוף, מזג האוויר האביבי והפריחה שבשיאה בהרי הגלבוע ובעמק חרוד הפכה במרוצת 51 השנים לשם דבר ברמה הבינלאומית. צעדת הגלבוע היא מהצעדות הראשונות שנוסדו בארץ. בצעדה הראשונה השתתפו כ-2,600 צועדים, ועם השנים הגיעו יותר ויותר צועדים, מקהלים מגוונים.

צעדת הגלבוע (צילום: שגיא מורן)

צעדת הגלבוע (צילום: שגיא מורן)

שמורת הר הגלבוע בה התקיימה הצעדה עשירה בצמחייה, במשעולים ציוריים ובנקודות תצפית הצופות לנוף פנורמי מהיפים בישראל. לאורך המסלולים נהנו הצועדים גם משלל אטרקציות כגון להקת מתופפים, פירות אביביים בחלוקה חופשית, פיתות בטאבון שיוכנו על ידי בני נוער עבור הצועדים וכו'. השנה נערכה הצעדה בסימן הצדעה לתיירות ופעילות האקסטרים בגלבוע.

צעדת הגלבוע (צילום: שגיא מורן)

צעדת הגלבוע (צילום: שגיא מורן)

ראש המועצה גלבוע, עובד נור אמר "התברכנו באלפי איש שהגיעו מכל קצוות הארץ ומחו"ל, לחגוג איתנו את פתיחת האביב על רקע נופים מיוחדים, חגיגה של צבעים, וריחות פריחה. אין כמו הנוף מהגלבוע להרחיב את ליבו של אדם."