בית משפט השלום באשקלון הרשיע אתמול (שני), במסגרת הסדר טיעון, את שלמה ויספיש, יהודה זילברברג ומנחם טעפ שהודו בעבירות של התקהלות אסורה, הסגת גבול כדי לעבור עבירה ופגיעה בפרטיות. העבירות בוצעו נגד רבה האשכנזי של קרית גת, הרב משה הבלין, על רקע חברותו בבית הדין הרבני של חב"ד, שאישר הסדר עם צה"ל בעניין גיוס תלמידי ישיבות של חב"ד לצבא.

על פי כתב האישום המתוקן, בחודש ספטמבר האחרון הגיעו השלושה, המשתייכים למגזר החרדי ונמנים על המתנגדים לגיוס תלמידי ישיבות, יחד עם אחרים לביתו של הרב הבלין בקריית גת, כשהם מצוידים בשופרות ובכמות גדולה של כרוזים, בהם נכתב בין היתר "משה הבלין מוכר נשמות ישראל עבור בצע כסף באמתלא של מציל".

משסירב הרב לדבר עימם וביקש מהם לעזוב את המקום, החלו הנאשמים והאחרים להשתולל, לתקוע בשופרות, לזרוק כרוזים לתוך ביתו של הרב, והכל תוך שהם צועקים לעבר הרב שהוא עוכר ישראל, מוכר נשמות, מעביר ילדים על דעתם ועוד.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

אשת הרב, שחששה מהנאשמים, ביקשה מהרב שייכנס לאחד החדרים כדי שלא יפגעו בו, דרשה מהנאשמים לעזוב את המקום וניסתה לסגור את דלת הכניסה לבית, אולם ויספיש מנע את סגירת הדלת, תקע בשופר ושב ואמר כי הרב מוכר נשמות. בשלב זה הזומנה המשטרה, אולם המפגינים התפזרו לפני הגעתה למקום. אשת הרב חשה ברע בעקבות האירוע ופונתה לקבלת טיפול רפואי.

כאמור, אתמול הוגש לבית המשפט כתב אישום מתוקן, בו הודו והורשעו הנאשמים במסגרת הסדר טיעון. לפי ההסדר, המדינה תעתור לגזור עליהם עונשי מאסר הנעים בין 6 חודשי מאסר, שייתכן שיומרו בעבודות שירות לבין 9 חודשי מאסר. עוד תבקש המדינה מבית המשפט לגזור עליהם מאסר על תנאי ולחייבם בתשלום פיצוי כספי לרב הבלין.