האישה האפריקנית- אמריקנית הראשונה לכהן כשופטת בבית משפט הגבוה ביותר של מדינה בארצות הברית, נמצאה מתה אתמול (רביעי) על גדות נהר ההדסון בניו יורק. גופתה של שילה עבדוס-סלאם, חברת בית המשפט העליון לערעורים של מדינת ניו יורק, נמצאה בגדה המערבית במנהטן, סמוך לשכונת הארלם, בסביבות 13:45 שעון ניו יורק (20:45 שעון ישראל), יממה אחרי שדווח כנעדרת, כך מסרה המשטרה בעיר.

במשטרה סירבו לקבוע, בשלב זה, את סיבת המוות, אולם מסרו כי לא נמצאו על גופה סימני אלימות. הנתיחה, בה ינסו לקבוע מה הביא למותה, עתידה להיערך במהלך היום.

המושל הדמוקרטי, אנדרו קואומו, שהיה זה שמינה את עבדוס-סלאם  לבית המשפט לערעורים במדינת ניו יורק, כינה אותה "משפטנית פורצת דרך".

"כאישה האפריקנית-אמריקנית הראשונה שמונתה לבית משפט גבוה לערעורים, הוא הייתה חלוצה" אמר קואומו, "באמצעות כתביה, חכמתה, והמצפן המוסרי הבלתי ניתן לערעור שלה, היא היוותה כוח משמעותי לעשיית טוֹב, ונבחין במורשת שהותירה אחריה בשנים הבאות".

נשיאת בית המשפט לערעורים של מדינת ניו יורק, ג'נט דיפיורה, אמרה כי "החום האישי שלה, חוש הצדק הבלתי מתפשר שלה והמוח המשפטי המבריק שלה, היו השראה עבור אלה מאיתנו שהתמזל מזלם להכיר אותה".

עבדוס-סלאם, בת 65 במותה, הייתה בוגרת מכללת ברנרד ובית הספר למשטים באוניברסיטת קולומביה בניו יורק. את הקריירה המשפטית שלה החלה כעורכת דין מן המניין בארגון מתן סיוע משפטי בברוקלין, ושירתה במשך 14 שנים כשופטת בבית המשפט העליון של ניו יורק במנהטן, כך על פי אתר האינטרנט של מנהלת בתי המשפט במדינה.

נשיאת לשכת עורכי הדין של מדינת ניו יורק, קלייר פ. גוטקונסט, אמר כי עבדוס-סאלם הייתה אחת משבעה ילדים במשפחה ענייה בוושינגטון הבירה, ו"צמחה להיות אחת משבעת השופטים בבית המשפט הגבוה ביותר בניו יורק, מקום בו האינטלקט שלה, המזג השיפוטי שלה וחכמתה זיכו אותה בכבוד נרחב".