ניסוי בטיל בליסטי שערכה קוריאה הצפונית הבוקר (ראשון) נכשל  – כך דיווחו גורמים רשמיים בארה"ב ובקוריאה הדרומית. מדובר בכישלון בנראות גבוהה, שהגיע לאחר שנושאת מטוסים של ארה"ב התקרבה לחצי האי הצפון קוריאני כהפגנת כוח. בסמוך לשיגור לא היה ברור מהו סוג הטיל שנורה בניסוי, שנערך מהעיר סינפו שבחוף המזרחי של קוריאה הצפונית.

כישלון הניסוי הוא מכה קשה לפיונגיאנג, מאחר והוא הגיע יום לאחר אחד מאירועי התעמולה הגדולים ביותר של קוריאה הצפונית במהלך השנה – חגיגות יום ההולדת ה-105 למייסד המדינה קום אי סאנג, סבו של המנהיג הנוכחי קים ז'ונג און.

גורם בממשל ארה"ב אמר לסוכנות AP כי ארה"ב לא צפויה להגיב לניסוי השיגור. הגורם הוסיף כי במידה והיה מדובר בניסוי גרעיני, "ארה"ב היתה נוקטת בפעולות אחרות".

קוריאה הצפונית ביצעה עד כה חמישה ניסויים גרעיניים, שניים מתוכם בשנה שעברה. מתצפית לוויין שנערכה לאחרונה ניתן להעסיק שהיא מסוגלת לבצע בכל זמן ניסוי גרעיני תת קרקעי נוסף. יועץ בבית הלבן אמר לסוכנות AP כי בבית הלבן סבורים שהניסוי שנערך היום כלל טיל בליסטי לטווח בינוני, ששיגורו נכשל 4-5 שניות לאחר שהחל, ולא כלל טיל בליסטי בין-יבשתי.

שלא כמנהגו, נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ היה שקט מאוד לגבי השיגור הכושל. מזכיר ההגנה של ארה"ב ג'ים מאטיס אמר שטראמפ וצוותו הצבאי "ערים לכשלון השיגור של צפון קוריאה. לנשיא אין הערות נוספות".