המתעמל אלכס שטילוב זכה היום (שבת) במדליית הארד בתרגיל הקרקע באליפות אירופה הנערכת בקלוז' שברומניה. למקום הרביעי בתחרות הגיע ארטיום דולוגופיאט הצעיר שהשתתף גם הוא בגמר וסיפק תצוגה מרשימה מאוד. שטילוב יקבל מענק של 20 אלף ש"ח על זכייתו.

שני הישראלים התחילו את התחרות ביום רביעי האחרון בשלב המוקדמות והעפילו יחדיו לגמר הקרקע, לאחר ששטילוב סיים תרגל טוב מאוד עם תוצאה של 14.466 נקודות ודורג במקום השלישי הכללי וארטיום דולגופיאט סיים עם 14.391 נקודות ודורג במקום השישי הכללי. העפלתם של שני הישראלים לגמר אליפות אירופה באותו המכשיר היא הישג חסר תקדים.

גמר תרגיל הקרקע

בגמר שנערך היום בצהריים (שבת) דולוגופיאט היה הראשון לעלות על המזרן מבין הישראלים, הוא פתח את התרגיל בצורה נקייה אך בהמשך ביצע יציאה מהמזרן. הוא סיים את התרגיל בצורה טובה ועל כך קיבל ציון גבוה של 14.333 נקודות.

בכיר המתעמלים של ישראל, אלכס שטילוב עלה רביעי מבין המתחרים, שטילוב עלה נחוש מאוד לתרגיל והראה ניסיון רב כשביצע אלמנטים קשים ומורכבים בהצלחה, למעט שתי מעידות שהורידו לו קצת נקודות, שטילוב סיים תרגיל נהדר עליו קיבל את הציון 14.400 שהעלה אותו זמנית למקום הראשון והקפיץ את המשלחת הישראלית באוויר.

בהמשך התחרות עלו על המזרן מריאן דראגולסקו המקומי שעשה תרגיל טוב יותר משל שטילוב וקיבל ציון 14.500 שזיכה אותו בזהב ודימטירי לאנקין מרוסיה שביצע גם הוא תרגיל מצוין וקיבל את הציון 14.466 שזיכה אותו במדליית הכסף.

בסיום הגמר שטילוב דורג שלישי וזכה במדליית הארד ומיד אחריו דורג רביעי ארטיום דולגופיאט שסיים לא מדליה אך סיפק תחרות נהדרת שהביאה הרבה כבוד להתעמלות הישראלית.

יקבל מענק

לשטילוב בן ה-30, המתעמל הבכיר של ישראל, זוהי מדליית הארד החמישית בה הוא זוכה באליפות אירופה אחרי שזכה גם ב-2009, 2012, 2014, וב-2016, יש לזכותו גם מדליית זהב בה זכה ב-2013 וכסף ב-2011.

על זכייתו במדליית הארד יקבל שטילוב עשרים אלף שקלים מהקרן המשותפת לוועד האולימפי בישראל, משרד התרבות והספורט והמועצה להסדר ההימורים בספורט.

יו״ר איגוד ההתעמלות, רזי פלד התייחס להישג הנהדר: " אלכס מותיר את כולם פעורי פה ומראה שהוא מתגבר על הקושי העצום להישאר בפסגה האירופית והעולמית תקופה כל כך ארוכה. דמות לחיקוי שהדור הבא שלנו נושא אליה עיניים. דולגופיאט הוכיח היום שיש לנו עתיד מבטיח".

נציג ישראלי נוסף שינסה לזכות במדליה הוא אנדריי מדבדב שיתמודד מחר בגמר שולחן הקפיצות אליו העפיל מהמקום השמיני במוקדמות.