במבצע משותף של שב"כ, חטמ"ר מנשה ומשטרת ישראל, נתפסה חוליה שהייתה אחראית לשורת פיגועי ירי בשטחים, כך הותר היום (חמישי) לפרסום. על פי הודעת שב"כ, ביצעה החוליה מספר פיגועי ירי במהלך חודש אפריל, בהם לא היו נפגעים, אך נגרם נזק. בימים הקרובים יוגשו כתבי אישום כנגד החשודים.

כלי הנשק שהוחבא במיטת הילד (צילום: תקשורת שב"כ).

על פי שב"כ, החוליה ביצעה מספר פיגועי ירי שכוונו כלפי יישובים אזרחיים באזור השומרון, לרבות היישובים שקד, חרמש ושבי שמרון וכן על כוחות צה"ל באזור ג'נין, שכם וטול כרם וגרמה לנזק ברכוש. הפיגועים, נכתב בהודעה "התרחשו בשעות הלילה ובתדירות גבוהה, והציבו איום משמעותי על אזרחים וכוחות הביטחון בשומרון".

בחקירת שב"כ התברר כי החוליה מנתה מספר תושבי פחמה שבגזרת ג'נין, בהם לואי אחמד שפיק צעאבנה, יליד 1983 , עורך דין במקצועו המזוהה עם ארגון "החזית העממית",  וכן בן דודו שפיק מחמוד שפיק צעאבנה, יליד 1991. במהלך המעצר תפסו כוחות הביטחון כלי רכב ומספר נשקים, אשר חלקם שימש את חברי החוליה לביצוע הפיגועים. חלק מכלי הנשק אף הוחבאו בתוך מיטת תינוק.

החשודים שנתפסו (צילום: תקשורת שב"כ).עוד חשפה החקירה את הפעילות המלאה של החוליה, שכללה פיגועי ירי לעבר בסיסי צה"ל באזור ג'נין  (מחסום סאלם,  עמדה בסמוך ליישוב מבוא דותן), וכן תכנון וביצוע פיגועי ירי לעבר סיור צה"לי. בנוסף, החוליה תכננה וביצעה פיגועי ירי לעבר תושבים שנעו ברכבם על צירי האזור. בחקירה התברר כי אחד מחברי החוליה אף העריך כי ייהרג בפעילות,  ולכן הכין צוואה אותה שמר בביתו.