ועדת הבחירות בצרפת החלה בחקירת פריצה למחשבי הקמפיין של המועמד לנשיאות צרפת, עמנואל מקרון. אנשיו של מקרון טענו שזה ניסיון נואש ואחרון להשפיע על תוצאות הבחירות המתוחות שיחולו ביום ראשון.

החשש מניסיונות להתערבות חיצונית בבחירות בצרפת ושימוש בהאקרים לשם כך עלה לכל אורך הקמפיין המתוח ואתמול (שישי) בערב התממש החשש כאשר ממטה הקמפיין של מקרון הודיעו כי הם נפלו קרבן למתקפה "מאסיבית ומתואמת" של פריצה למחשבי הקמפיין.

ממפלגתו של מקרון מסרו כי האקרים לא מזוהים חדרו לתיבות הדואר האלקטרוני הפרטיות והמקצועיות של אנשי צוות הקמפיין והדליפו משם לרשת חוזים שונים ומסמכים פיננסיים של הקמפיין מעורבבים יחד עם מסמכים מזויפים שמשמשים כפיתיון.

לעת עתה זהות התוקפים עדיין אינה ברורה ולמרות שהפריצה מוסיפה עוד מתח לקמפיין מתוח גם ככה, לא ברור אם הדלפת המסמכים תשפיע באופן כלשהו על הפער הגדול שיש למקרון על לה פן, מועמדת הימין הקיצוני, בהצבעה בסיבוב השני בבחירות בצרפת שתפתח מחר (ראשון).

מכיוון שההצבעה בצרפת תחל ביום ישנו איסור על המשך הקמפיין וגם אסור למדיה בצרפת לעסוק בנושא מחשש לניסיונות להשפיע על בוחרים. ההדלפה החלה מעט לפני שהאיסור נכנס לתוקפו אמש בחצות.

מטה הקמפיין של מקרון כבר התלונן בעבר על ניסיונות פריצה למחשבי הקמפיין והאשים את רוסיה בחלק מהניסיונות לביצוע מתקפות הסייבר. ב-26 באפריל הודיע המטה כי היו ניסיונות להשיג גישה וסיסמאות לתיבות מייל שבשימוש הקמפיין החל מינואר אך עד אז כל הניסיונות נכשלו.

משרד הפנים הצרפתי לא התייחס למתקפת ההאקרים, מכיוון שהחוק אוסר זאת – על מנת שלא תהיה השפעה על הבחירות. "משרד החוץ או משרדים אחרים לא יגיבו בנושא – משום שבהתאם לחוק, הקמפיין הסתיים בחצות", נמסר ממשרד הפנים.  ועדת הבחירות הודיעה כי תתכנס לדון בנושא ביום שבת וביקשה מהתקשורת בצרפת לא להפיץ את המסמכים מחשש שחלקם מזויפים.

הרשת גואשת סביב הניסיון כאשר תומכי לה פן מנסים בכל כוחם להפיץ את המסמכים ברשת יחד עם, ככל הנראה, מסמכים מזויפים כאשר מהצד השני ישנו קמפיין בו תומכי מקרון מצלמים דפים של מתכונים שונים ומפרסמים בטוויטר יחד עם ההאשטאג #macronleaks כדי להטביע את המידע בתוך מסמכים לא רלוונטים.