הותר לפרסום כי פוענח פיגוע דקירה שבוצע ב-7 במרץ השנה ובו נפצע באורח קל אדם חרדי כבן 40 בכביש המנהרות בין בית"ר עילית לירושלים.

המפגע הוא עבדאללה מוחמד אחמד האדיה, תושב בית לחם כבן 30, פעיל הג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני. בחקירתו בשב"כ התברר כי הפיגוע, שתוכנן בבוקר אותו היום, בוצע כנקמה על מותו של המחבל אסאמה עסאס, קרוב משפחתו של המפגע שנהרג בעת ניסיון מעצרו ב-2003.

מחקירת הפיגוע עלה כי הנפגע תיקן את רכבו במוסך באזור בית ג'אלה, הסמוך לשטח שבשליטה ביטחונית מלאה של הרשות הפלסטינית. כשעזב את המוסך הוא ככל הנראה הסיע את המפגע, שניצל את ההזדמנות ודקר אותו ברכבו. מהחקירה עלה כי מקום הפיגוע נבחר בשל היותו מוקד משיכה ליהודים.

לאחר הפיגוע נעצר המפגע על-ידי כוחות הביטחון הפלסטינים, ולאחר שחרורו נעצר לחקירה על-ידי שב"כ וצה"ל. בימים הקרובים יוגש כנגד המפגע כתב אישום בבית המשפט הצבאי.

ביום חמישי הותר לפרסום כי במבצע משותף של שב"כ, חטמ"ר מנשה ומשטרת ישראל, נתפסה חוליה שהייתה אחראית לשורת פיגועי ירי בשטחים. על פי הודעת שב"כ, ביצעה החוליה מספר פיגועי ירי במהלך חודש אפריל, בהם לא היו נפגעים, אך נגרם נזק. בימים הקרובים יוגשו כתבי אישום כנגד החשודים.