פורטוגל זכתה בתחרות האירוויזיון עם השיר השקט 'אהבה לשנינו' שבוצע ע"י סלבדור סובראל. זו הפעם הראשונה בתולדות פורטוגל שהיא זוכה בתחרות. סובראל שר שיר לא 'קלאסי", שמזכיר קצת את ג'יימס בלאנט מבצע שאנסון, אווירת 'אולד-סקול', שלא משקפת את הקהל ואת שאר השירים.

שידורי הערוץ הראשון הסתיימו הלילה באופן רשמי, לאחר שנגמרה תחרות האירוויזיון. עופר נחשון שמסר את הנקודות של ישראל נפרד מהערוץ הראשון בפעם האחרונה בהחלט. רשתות תקשורות באירופה, שלא מודעות כנראה למשבר רשות השידור הישראלית, פירשו את דבריו של נחשון כאילו ישראל פורשת מהאירוויזיון.

הישראלי, אימרי זיו, זוכה 'הכוכב הבא לאירוויזיון', העמיד מופע מאכזב יחסית, עם השיר I FEEL ALIVE, מה שלא עזר למצבנו הרעוע גם ככה, וישראל סיימה במקום ה-23, מתוך 26 שירים.

האירוע השנה היה בינוני, בלי שירים מלהיבים או מעניינים במיוחד. ההנחיה הייתה ברמה נמוכה במיוחד והמנחים האוקראינים בחרו לעלוב בנציגים, ובעיקר בנציגות המדינות השונות, עם הערות סקסיסטיות ועד הערות על הגיל הכביכול מבוגר של קטרינה הבריטית, שזכתה באירוויזיון בשנת '97.

בנוסף, מבוכה מסויימת נרשמה כאשר בזמן מופע בין השירים והניקוד עלה בחור עם דגל אוסטרליה וחשף את ישבנו על הבמה. המאבטחים הורידו אותו. ברשתות החברתיות היו תגובות רבות ורבים שטענו שחשיפת הישבן הצילה את האירוע משעמום טוטאלי.

גם שיטת הניקוד החדשה לא מיטיבה עם התחרות – לאחר שהמדינות מחלקות את הניקוד שלהן, מגיעים עוד מלא קולות מהצופים, בשונה מהעבר עת הקולות של הצופים בבית היו משוקללים כחלק מהקולות של המדינות השונות.

בשנה הבאה לא תתקיים התחרות בירושלים הבנוייה, אבל אולי עוד שנתיים. אמן