דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום שבת כ"ב באב תשפ"א 31.07.21
29°תל אביב
  • 25°ירושלים
  • 29°תל אביב
  • 27°חיפה
  • 28°אשדוד
  • 29°באר שבע
  • 34°אילת
  • 30°טבריה
  • 26°צפת
  • 28°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
הסכם קיבוצי

חברה ועבודה / עבודה מאורגנת

מלבד תוספות השכר שנקבעו בהסכם המסגרת במגזר הציבורי, יזכו העובדים לגמולים נוספים לניהול, תואר שלישי ועוד | יו"ר הסתדרות המעוף: "ההשקעה בשיפור תנאיו של סקטור זה היא גם השקעה בעתיד ילדי ישראל"

טקס חתימת הסכם קיבוצי חדש לעובדי החינוך המשלים ברשויות המקומיות (צילום: דובורת ההסתדרות).

ההסתדרות, מרכז השלטון המקומי ומרכז המועצות האזוריות חתמו היום (חמישי) על הסכם קיבוצי חדש המשפר את תנאי העסקתם של עובדי החינוך המשלים ברשויות המקומיות. ההסכם יחול על כ-7,000 עובדים הנמנים על דירוג עובדי חינוך, נוער, חברה וקהילה ברשויות ברחבי הארץ.

ההסכם החדש כולל, בין היתר, תוספות שונות ועדכוני גמולים, אשר מתווספים לתוספות האחוזיות והשקליות להן זכאים העובדים, מכוח הסכם המסגרת שנחתם במגזר הציבורי שנחתם בין ההסתדרות לאוצר ב-2016. כמו כן, ובכפוף להסכמות שהושגו בין הצדדים, התוספות השונות יחולו גם על המדריכים המועסקים במתכונת שעתית.

במסגרת ההסכם יעודכנו גמולי הניהול של מנהלי מחלקות בתחומים בהם זכאים המנהלים לגמול ניהול (נוער, ספורט, תרבות, אירועים ותרבות תורנית). הגמול בתחומים אלה יועלה ויעודכן בהתאם לגודל הרשות. ברשות מקומית שבה פחות מ-80 אלף תושבים, גמול הניהול יעלה מ-30% ל-38% ואילו ברשות מקומית שבה 80 אלף תושבים ומעלה, גמול ניהול יעודכן מ-30% ל-43%. בשורה נוספת שנושא ההסכם היא הוספה של מנהלי קידום נוער, לרשימת בעלי התפקידים הזכאים לגמול כמנהלי מחלקות. יתר בעלי התפקידים הזכאים לגמול ניהול יקבלו לשכרם תוספת של 5%, כלומר אם ערב חתימת ההסכם, תפקיד מסוים זיכה בגמול ניהול של 15%, הרי שמ-1.11.16, העובד יהיה זכאי לגמול ניהול בגובה 20%.

הסכם זה מסדיר לראשונה גמול מיוחד לעובדים בעלי תואר שלישי. עובדי החינוך המשלים, שמחזיקים בתואר אקדמי שלישי (PhD) עם זיקה לתפקידם ברשות המקומית, יהיו זכאים לתוספת לשכרם בגובה 10%, במקום תוספת תואר שני בסך 5% הקיימת כיום. תוספת זו תהווה שכר לכל דבר ועניין ותובא בחשבון גם לחישוב הפרשות המעסיק לקרן הפנסיה, קרן ההשתלמות, פיצויי פיטורים, גמלאות ועוד. עוד כולל ההסכם עדכון לגמול בגין כפל תואר, החל מ-1 בנובמבר 2016, גמול "כפל תואר", שניתן לעובדים העומדים בקריטריונים שונים (כמו למשל בעלי תואר ראשון בחינוך המחזיקים גם בתעודת הוראה) יעודכן ויעלה מ-6% ל-10.5%.

בהסכם סוכם גם על הגדלת השתתפות המעסיק בדמי החבר של העובד למועדון שלך – קרן לרווחת עובדי הרשויות המקומיות. סך ההפרשה למועדון שלך תעמוד מעתה על 336 שקל, ותוספת זו תחול על עובדים המועסקים ברשות המקומית מעל לשלושה חודשים ובהיקף עבודה שגבוה מרבע משרה. כמו כן, סוכם כי ההשתתפות של המעסיק תעודכן אחת לשנה לפי שינוי מדד המחירים לצרכן.

בנוסף, ההסכם מקצר באופן משמעותי את הוותק הנדרש להבטחת הזכאות לקצובת ביגוד מוגדלת. אם עד כה, עובדי חינוך משלים נאלצו להשלים ותק של 26 שנים כדי לקבל קצובת ביגוד ברמה 4 (מעל 2,100 שקל לשנה), משנת 2017 יהיו זכאים לכך גם עובדים בעלי 15 שנות ותק ומעלה.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן בירך את הצדדים ואמר: "ציבור עובדי החינוך המשלים ברשויות המקומיות ממלא תפקיד משמעותי בהגברת החוסן הקהילתי ובעיצוב פני החברה בישראל. ההסכם לשיפור תנאי ההעסקה של עובדי החינוך והנוער הושג מתוך הכרה בשליחות החשובה שהם ממלאים ומשקף סדר עדיפויות חברתי ונכון. אני רוצה לברך את הצדדים על הדרך המכבדת שבה גובש ההסכם ועל הבשורה החשובה שהוא נושא לעובדים".

יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס מסר: "הרשויות המקומיות מבינות את חשיבות ההון האנושי וחותרות לשיפור תמידי בשירות לתושבים. כעת, עובדי מחלקות החינוך והנוער על תפקידיהם, שעושים עבודה משמעותית בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, יזכו לתוספת משמעותית לשכרם ולהכרה בעבודתם, כפי המגיע להם".

יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר דוד, אמר כי: "ההסכם החדש מחזק את מעמד עובדי החינוך המשלים ברשויות המקומיות, תוך קידום רווחתם של האנשים שעושים לילות כימים למען חינוך הדור הבא. מעבר לדאגה לעובדים, ההשקעה בשיפור תנאיו של סקטור זה היא גם השקעה בעתיד ילדי ישראל".

יו"ר ארגון עובדי החינוך הבלתי פורמלי, בועז לוי, ציין כי: "התחום שבו אנו עוסקים אינו מסתכם רק בשעות העבודה, זוהי שליחות חברתית ראשונה במעלה שנוגעת באנשים רבים. הגענו להסכם פורץ דרך שנושא בשורה לכל עובדי הסקטור ושומר על הזכויות שלנו בצורה מיטבית".

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
עוד על הסכם קיבוצי:
הסכם חדש לעובדי ועידת התביעות לניצולי השואה
הסכם פורץ דרך: חברת "מטרופולין" תכיר בשנות ותק של נהגים, שנצברו אצל מעסיק קודם
הסכם שכר חדש ל-180 עובדי מפעל טיב טירת צבי בעמק בית שאן
תגובות