יריות אזהרה נורו לפני זמן קצר (שלישי) מקוריאה הדרומית לעבר חפץ מעופף בלתי מזוהה שנע לשטחה מכיוון קוריאה הצפונית, כך דיווח צבא הדרום. כלי התקשורת במדינה מדווחים כי מדובר היה, ככל הנראה, בכלי טיס בלתי מאויש (כטב"ם).

ראש המטות המשולבים של קוריאה הדרומית מסר, בהצהרה שפרסם, כי צבאו תגבר את מערך הפיקוח האווירי שלו וכי שוגרה אזהרה לקוריאה הצפונית. ההצהרה לא מסרה פרטים נוספים לגבי האירוע.

סוכנות הידיעות הדרום קוריאנית, יונהאפ, דיווחה כי 90 כדורי מכות ירייה נורו לעבר קוריאה הצפונית, אולם לא סיפקה מקור לטענה. עוד דיווחה הסוכנות כי בדרום בוחנים עדיין את השאלה אם כטב"ם מהצפון חצה את הגבול.

הגבול בין הקוריאות הוא אחד המאובטחים בעולם, ושתי המדינות מתעמתות מפעם לפעם. בשנת 2014, התבצעו חילופי ירי משני צידי הגבול, אחרי שקבוצת פעילים מהדרום שחררו בלונים ועליהם תעמולה נגד קוריאה הצפונית באזור המפורז שחוצה את חצי האי הקוריאני, לא דווח על נפגעים באותה תקרית.

בהתקפה שיוחסה לצפון בשנת 2010, נהרגו 50 אזרחים של קוריאה הדרומית.

טיסות כטב"ם של קוריאה הצפונית מעבר לגבול הם אירוע יוצא דופן, אך קרו כבר בעבר. בינואר 2016 טענה קוריאה הדרומית כי צבאה ירה 20 יריות אזהרה אחרי שכטב"ם מהצפון חצה לזמן קצר את הגבול.

קוריאה הצפונית התגאתה בשנים האחרונות בתכנית פיתום הבכט"ם שלה, תוספת חדשה יחסית בארסנל של המדינה. ב-2013, התקשורת הממלכתית של קוריאה הצפונית דיווח כי מנהיג המדינה, קים ג'ונג און, צפה בתרגיל בחט"ם שדימה התקפה על מטרה בקוריאה הדרומית.