בניגוד להודעתה מאחה"צ על הגשת עתירה ל"צווי מניעה בהולים" לעצירת ספירת הקולות בבחירות להסתדרות – ח"כ שלי יחימוביץ' לא הגישה עד כה כל עתירה לבית המשפט, רק הודעה לתקשורת. מהנהלת בתי המשפט נמסר ל"דבר ראשון" כי נכון לפרסום שורות אלה לא הוגשה כל עתירה. גם בוועדת הבחירות של ההסתדרות לא התקבלה כל עתירה עד כה.

בהודעה שפירסם מטה יחימוביץ' אמר עו״ד איתן לירז המייצג את סיעת הבית החברתי ושלי יחימוביץ' כי ״אנו עותרים כעת לבית המשפט בצווי מניעה בהולים – לעצירת הליך ספירת הקולות בבחירות להסתדרות, נוכח הימצאותן של מאות קלפיות פגומות שהושחתו במזיד ואי סדרים בהיקפים המקימים חשש כבד שהתוצאות אינן תוצאות אמת." הודעה זו פורסמה בשעה 17:00, כאשר ספירת הקולות בקלפיות מקומות העבודה (בהן לטענת מטה יחימוביץ' התגלו אי סדרים) החלה בשעה 16:00. כאמור נכון ל-21:45 בערב לא הוגשה לבתי המשפט כל עתירה, ומן הסתם לא נקבע בה דיון – מה שאומר שהספירה לא תיעצר בשעות הקרובות.

ייתכן שבמטה יחימוביץ' מתכננים לעתור על מנת לפסול את הספירה בדיעבד, אך בכל מקרה קיימת סתירה בין ההודעה על בקשה לצווים בהולים לבין המציאות.

במטה יחימוביץ' הביאו את תגובתו של עו"ד לירז: "העתירה הוגשה לבית המשפט, במעמד צד אחד, נוכח הבהילות וחומרת הדברים, ואנו ממתינים להכרעת שופט; העתירה כוללת פעולות חמורות ביותר הנראות לכאורה כסיכול ממוקד של הליך בחירות דמוקרטי; הראיות הרבות הכלולות במסגרתה מעידות על פגמים במאות קלפיות, ואלו יבחנו ע״י הרשות המוסמכת, היא בית המשפט״