בפיצוץ מכונית תופת, שארע הבוקר (רביעי) בקאבול, בירת אפגניסטן, נהרגו לפחות 90 בני אדם ויותר מ-450 נפצעו, כך נמסר ממשרד הבריאות במדינה.

גורמים רשמיים במדינה מסרו כי מטרת המתקפה הרצחנית שבוצעה על ידי מחבל מתאבד איננה ברורה עדיין, אך הדגישו כי מרבית הנפגעים הינם אזרחים. אף ארגון טרור לא לקח אחריות על הפיגוע, אך גם הטליבאן וגם דאעש ביצעו בעבר התקפות טרור גדולות ודומות בבירה האפגנית.

הפיגוע ארע בשעת השיא בה הדרכים מלאות בכלי רכב ובאנשים שנוסעים למקום עבודתם. האזור בו ארע הפיצוץ נחשב לאחד מהאזורים המאובטחים ביותר במדינה, ובו שגרירויות המוגנות על ידי חומות, ומשרדים ממשלתיים המאובטחים על ידי כוחות הביטחון הממשלתיים ועל ידי המשטרה. שגרירות גרמניה, בניין משרד החוץ וארמון הנשיא כולם נמצאים באזור, כמו גם שגרירות בריטניה ושגרירות קנדה וכמוהן גם שגרירות סין, טורקיה ואיראן.

הפיצוץ היה כה רב עוצמה שיותר מ-30 מכוניות שהיו בקרבת מקום נפגעו. חלונות ראווה של חנויות, מסעדות ובניינים במרחק של עד קילומטר ממוקד האירוע התנפצו מעוצמת הפיצוץ. "ישנו מספר גבוה של נפגעים, אבל אני לא יודע כמה אנשים נהרגו", אמר גול רחים, עד ראייה. זמן קצר לאחר הפיצוץ נחסמו כל הדרכים באזור על ידי כוחות הביטחון, ומסוקים החלו לסייר מעל לשכונה.

בחודש שעבר, הטליבאן הודיע על תחילת "התקוממות האביב" שלהם, והבטיחו לבסס את הבסיס הפוליטי שלהם באפגניסטן, תוך התמקדות במתקפות צבאיות על הקואליציה הבינלאומית ועל כוחות הביטחון האפגנים.

צבאות ארצות הברית ואפגניסטן נלחמים בטליבאן כבר יותר מ-15 שנה. לארה"ב יש כיום במדינה יותר מ-8,000 חיילים שמאמנים כוחות מקומיים ומסכלים פעולות טרור. בשנה האחרונה הכוחות האמריקנים והבריטים לחמו כדי להחזיר לשליטת ממשלת אפגניסטן את מחוז הלמנד שנכבש על ידי הטליבאן.