מספר ההרוגים מההצפות וממפולות הבוץ בסרי לנקה ממשיך לעלות וביום השישי לנסיונות החילוץ וההצלה עומד מניין ההרוגים על למעלה מ-200 הרוגים ו-96 נעדרים, כך על פי דיווחי הממשלה.

סופת גשמים חזקה הגיעה ביום שישי האחרון לדרומה ומערבה של סרי לנקה וגרמה לשטפונות ומפולות בוץ שהובילו למאות הרוגים ועוד עשרות נעדרים. מיד עם היוודע גודל האסון פנתה ממשלת סרי לנקה בבקשת עזרה בחילוץ והצלת הנפגעים. כוחות חילוץ מהודו השכנה נרתמו למאבק.

זוהי הסופה עם היקף הנפגעים הגדול ביותר בסרי לנקה מזה 14 שנה. ב-2003 נהרגו 250 איש ולמעלה מ-10,000 בתי נהרסו. לפני שנה נהרגו 100 בני אדם במפולת דומה. תופעת ההצפות ומפולות הבוץ נעשתה שכיחה בעונת המונסונים במדינה מאז כרתו את היערות באזור זה לטובת גידולים לייצוא כדוגמת תה.

המרכז לניהול אסונות מסר כי מותם של 202 אנשים אומת. עוד נמסר כי 77,000 נוספים פונו מבתיהם ו-1,500 בתים נהרסו מאז החלו הגשמים וההצפות ביום שישי באזורים הדרומיים והמערביים של איי האוקינוס ההודי. חיילות הים והאוויר של סרי לנקה, ממשיכים במאמצי החילוץ וההצלה בסיוע צוללנים וצוות חיל הים ההודי.

ממשרדי האום בסרי לנקה נמסר כי 16 בתי חולים שנפגעו ישירות מההצפות והמפולות פונו חלקית או במלואם בשל חומרת הפגיעה. על פי האו"ם בני אדם רבים שאיבדו את בתיהם, חסרים מקום מחסה זמני ועקב כך הם מצויים בסכנה לחלות במחלות. בשנה האחרונה נרשמה עלייה משמעותית במקרי קדחת דנגי הנגרמת מעקיצת יתושים שהובילו למותם של 125 בני אדם.

האו"ם, אוסטרליה, יפן ופקיסטן העבירו לסרי לנקה אספקה הכוללת אמצעים לטיהור מים ואוהלים. ארה"ב וסין הבטיחו גם הן לתרום למאמצי ההצלה.