הרשויות בלבנון קיבלו החלטה להחרים את הסרט 'וונדר וומן' בכיכובה של השחקנית הישראלית גל גדות, וזאת שעות לפני הקרנת הבכורה של הסרט בבירה. ההחלטה התקבלה בלחץ קמפיין מאסיבי של פעילי BDS, נגד גדות, ששירתה בצה"ל. בעקבות ההחלטה, בתי הקולנוע בביירות החלו להסיר את הפוסטרים של הסרט. גורמים רשמיים במדינה אומרים כי החרם אושר על ידי שר הפנים אמש (רביעי).

לדברי הרשויות, בתי קולנוע שלא יחרימו את הסרט, "ייאלצו להתמודד עם ההשלכות של העבירה על החוק", אך לא הסביר מה יהיו ההשלכות של החלטה שכזאת.

חברת "האחים וורנר" שהפיקה את הסרט, סירבה להגיב לדברים.

שלט פרסום לסרט "וונדרוומן" בבירות, לבנון (צילום: AP Photo/Hussein Malla).

למרות שלבנון היא מדינה שנהינת ממגוון תרבותי פתוח, יחסית למדינות ערביות אחרות במזרח התיכון, בכל הקשור לתכנים הקשורים לישראל, דת והומוסקסואליות, הצנזורה עדיין מקובלת.

תושבים רבים בלבנון ביקרו את ההחלטה להטיל חרם על הסרט, לו ציפו זמן רב, אך קולותיהם לא נשמעו לעומת הקולות הקוראים לחרם, שקיבלו זמן מסך משמעותי בטלוויזיה הלבנונית.

גל גדות בפריימרייה של הסרט "וונדרוומן" (צילום: Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)

מנהל של רשת בתי קולנוע גדולה במדינה, אמר כי הסרט אמור היה להיות מוקרן ב-16 מתוך 18 בתי הקולנוע המנוהלים על ידי החברה ושכעת הסרט יוסר מרשימת ההקרנות. "מכרנו המון כרטיסים ועכשיו היינו צריכים לבטל הכל", אמר יסאק פאהד, מנהלה של רשת בתי הקולנוע. לדבריו החברה תשמור על החוק, וזאת למרות ההפסד הכלכלי ממנו תסבול. "אנחנו חייבים לכבד את זה, אבל יש לנו כמה שאלות." לדבריו, סרטים קודמים של גדות כן הוקרנו בלבנון. הוא הוסיף כי אזרחי המדינה יצפו בסרט החדש באינטרנט וירכשו את ה-DVD שלו, שבוודאי יצא בקרוב. "בסופו של דבר, ההחלטה תשפיע רק על בתי הקולנוע", סיכם פאהד.