המשטרה הבריטית מדווחת על שבעה הרוגים בפיגוע שארע אמש בלונדון, ויותר מעשרים פצועים. ככל הנראה שלושה מחבלים נורו ע"י המשטרה. ככל הנראה, מדובר היה בשלוש זירות באירוע הטרור – פיגוע דריסה ודקירה בגשר לונדון, פיגוע דקירה נפרד באזור שוק בורו, ואירוע נוסף שלא ברורה מהותו באזור ווקסהול. בידי המשטרה עצור אחד כרגע. "ראינו אנשים פצועים על הכביש, ואנשים פצועים על המדרכה", אמר לסקי ניוז וויל הבאן.

המתקפה אירעה הלילה (בין שבת לראשון), באיזור הומה אדם ומקומות בילוי, ויצרה כאוס ופאניקה. שוטרים שהגיעו למקום, הפצירו בעוברים ושבים להתפנות מהר מהזירה. שירות ההצלה הבריטי מסר כי 48 בני אדם נפצעו במתקפה שאירעה באיזור גשר לונדון. "הבהלנו לפחות 48 פצועים לשישה בתי חולים ברחבי לונדון", נמסר משירות ההצלה הלונדוני. עוד כמה אנשים קיבלו טיפול רפואי בזירה, בשל פצעים חמורים פחות.

הודעת המשטרה הבריטית

ראשת הממשלה, תרזה מיי, הגיבה על המתקפה, "אנחנו מטפלים באירוע כאירוע טרור, מחשבותי עם אלו שנקלעו לאירועים האיומים הללו." מועמד המפלגה הלייבור לראשות הממשלה בבריטניה, כתב בחשבון הטוויטר שלו: "תקרית אכזרית ומזעזעת בלונדון. מחשבותי עם הקורבנות ומשפחותיהם. תודה לכוחות ההצלה."

ממחלקת המדינה האמריקאית נמסר, "ארצות הברית מגנה את המתקפה האכזרית על אזרחים תמימים, שאירעה בלונדון הערב." דוברת מחלקת המדינה, הת'ר נורת, מסרה: "ארצות הברית מוכנה לתת כל סיוע לו תזדקק בריטניה. ליבנו עם המשפחות וקרובי הקורבנות. אנחנו מאחלים החלמה מהירה לפצועים. האמריקאים כולם מזדהים ועומדים לצד עם העם הבריטי."

הנשיא האמריקאי, דונלד טראמפ, כתב בחשבון הטוויטר שלו: "כל מה שארה"ב יכולה לעשות כדי לסייע לבריטניה ולונדון, זה מה שנעשה – אנחנו איתכם. אלוהים יברך!"

האירועים החמורים בלונדון מתרחשים כעשרה ימים בלבד לאחר המתקפה האכזרית מחוץ לאולם מופעים במנצ'סטר, צפון אנגליה, בה נהרגו 22 אנשים, מרביתם ילדים ובני נוער. בפיגוע במנצ'סטר טען דאע"ש כי הוא עומד מאחורי המחבל המתאבד.