רמזורים להולכי רגל יוצבו בשלושת מעברי החציה בכביש אבן גבירול בחיפה, בעקבות מחאת תושבי שכונת הדר. שבע שנים לאחר שנפתח מחדש כביש אבן גבירול בחיפה וזכה בפי תושבי השכונה בה הוא עובר לכינוי "כביש הדמים" הוחלט היום על ידי ראש עיריית חיפה, יונה יהב, על הצבת רמזורים להולכי הרגל בשלושת מעברי החציה ברחוב.

מחאת התושבים, אשר התחילה עם פתיחת הכביש מחדש גברה לאחר שנדא אבדאח ז"ל נהרגה במעבר החציה בתאונת פגע וברח בסוף חודש מאי. בעקבות המחאה מונו על ידי עיריית חיפה המהנדס רובי כרמל וד"ר ויקטוריה גיטלמן מהטכניון.

אתמול (שלישי) התקבל דוח הבטיחות בעירייה. בתיאור מצב מעברי החציה בדוח כתבו המומחים, "מעברי החצייה מתומררים ומסומנים בהתאם לרף הגבוה של ההנחיות להצבת תמרורים. בנוסף לסימון והתמרור המינימאלי הנדרש כחובה, קיימות תוספות שאין חובה להציבם: תמרורים עיליים מאירים ומוארים ופנסים מהבהבים עיליים בכל המעברים, וגם פנסים מהבהבים צדיים באחד מהמעברים. בנוסף, מוצבים ברחוב שתי מערכות להצגת מהירות לנהג שמטרתן לרסן את מהירויות הנסיעה של כלי הרכב".

למרות זאת קובעים המומחים "מעבר חציה לא מרומזר אינו פתרון בטיחותי עבור הולכי רגל חוצים בתנאי התנועה ברח' אבן גבירול. על אף הסדרי התנועה המושקעים של מעברי החציה ברחוב, קיים צורך בשינוי למען בטיחות הולכי הרגל". המלצתם של המומחים היא רימזור של כל מעברי החציה ברחוב והפעלתם באמצעות לחצן דרישה, בהתאם לביקוש הולכי הרגל.

מעיריית חיפה נמסר כי הוחלט לאמץ וליישם את מסקנותיו והמלצותיו. ראש העיר נתן הוראה להתחיל מיידית את שלב התכנון המפורט ומייד לאחר מכן לביצוע. נכון לזמן כתיבת שורות אלו, נמסר מעריית חיפה כי טרם ניתנו לוח זמנים והערכת מצב מתי תסתיים הצבת הרמזורים.