לוחמי האש הבריטיים הצליחו לכבות  את הלהבות האחרונות בשריפה שהשתוללה מאז אתמול (רביעי) במגדל מגורים במערב לונדון, והחלו בחיפושים אחר קרבנות נוספים באסון, בו נהרגו לפחות 17 בני אדם. משפחות שלמות עדיין נעדרות, ומניין ההרוגים צפוי לעלות. הגורם לשריפה עדיין לא ידוע, אך קבוצת דיירים התריעה מפני סכנת דליקה כבר למפני מספר שנים

כוחות הכיבוי במאמץ לכבות את השריפה בלונדון (AP Photo/Alastair Grant)

נציבת הכבאות דני קוטן כי הרשויות אינן יודעות כרגע להעריך כמה אנשים נהרגו, וכי העובדה שלא יכלו להציל אנשים נוספים מהווה טראומה עבור לוחמי האש. "בעצמה ובטמפרטורה שהאש הגיעה אליה, מי מישהו נשאר בחיים זה יהיה בגדר נס", אמרה קוטן לרשת סקיי ניוז הבריטית.

יותר ממאתיים לוחמי אש עבדו לאורך כל הלילה, וחלקים מסוימים בבניין עדיין מוגדרים כמסוכנים. כעת, אחרי שהעשן התפזר, הציבור יוכל רק לבהות בענק השרוף שבלב שכונת הפועלים המעורבת.

בשריפה שפרצה אתמול בבוקר במגדל בן 24 הקומות שבשכונת צפון קנסינגסטון, נפצעו 74 בני אדם, 18 מהם במצב אנוש, ומספר לא ידוע של דיירים עדיין נעדר.  כ-600 בני אדם התגוררו ב-120 דירות במגדל גרינפל. אחרי שהודיע אתמול כי מניין ההרוגים עומד על 12, אמר פקד סטיוארט קונדי כי "למרבה הצער, אנחנו מאמינים שהמספר הזה עוד יעלה.

ראשת הממשלה תרזה מיי הבטיחה כי האירוע ייחקר, והיא מתכננת להגיע לזירה במהלך היום. ראש עיריית לונדון, סאדיק קאן, אמר שיש הרבה שאלות הדורשות מענה על בטיחותם של עשרות מגדלי מגורים ברחבי הבירה הבריטית.

ניצולים מהשריפה סיפרו על נסיונות נואשים להימלט מהבניין הבוער. "הלהבות, לא ראיתי מעולם משהו כזה, זה פשוט הזכיר לי את אסון התאומים", אמרה לסוכנות הידיעות איי.פי. מונה עלי, בת 45. לדבריה, "האש התחילה בקומות העליונות… אלוהים אדירים, היא התפשטה כל כך מהר. כל הבניין עלה באש תוך חצי שעה".