עובד בניין כבן 30 בעל אזרחות סינית, נהרג בתאונת נפילה מגובה תשע קומות באתר בנייה בשדרות ירושלים ביפו. חובשים ופרמדיקים של מד"א נאלצו לקבוע את מותו במקום. שמו של ההרוג הוא Wang Jin, יליד 1978. הוא ההרוג ה-13 בתאונות עבודה בענף הבניין מתחילת שנת 2017

נראה שהתאונה באתר – 'פרוייקט יפו' בשדרה של האדריכל פיבקו, בביצוע החברה הקבלנית 'אשטרום' – היתה רק עניין של זמן. פעילים במאבק בתאונות הבנייה בישראל, תעדו באתר את החוסר במעקות ומשטחי פיגומים כבר לפני שבוע וחצי. רק ביום רביעי צילמה באתר, בשעות הבוקר, פעילת ארגון קו לעובד עינת פודחרני המתגוררת סמוך לאתר הבנייה, פועל העובד על גג הבניין באופן מסכן, על קצה התהום, בלא רתמה ובלא מעקה.

אתר הבנייה בו נפל הפועל אל מותו ביפו 15/6/2017 (צילום: סרגיי אלימוב, מתנדב ב'מרכזים לצדק חברתי').

אתר הבנייה בו נפל הפועל אל מותו ביפו 15/6/2017 (צילום: סרגיי אלימוב, מתנדב ב'מרכזים לצדק חברתי').

פודחרני, הפועלת גם באופן שוטף לאיסוף הנתונים על תאונות הבניה ברחבי הארץ, היתה נסערת לשמוע על התאונה באתר הסמוך לביתה, אך לא הופתעה. "אני כבר שבוע וחצי מצלמת את האתר הזה כדי להתלונן עליו… למרות שצריך להגיד שגם כשאנחנו מתלוננים, שולחים – זה לא מקבל מענה. כי במינהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית אין די משאבים לבצע פעילות מונעת. וזו המשמעות של כל התאונות הקטלניות שאנחנו רואים – שלא הגיעו בזמן כדי להציל את העובד".

למקום הגיעה משטרה אשר פתחה בחקירה, ומשרד העבודה והרווחה דיווח אף הוא כי האתר נסגר ל-48 שעות.

מוקדם יותר אתמול נפל עובד מגובה באתר בנייה ברחוב הירדן בישוב חריש. חובשים ופראמדיקים של מד"א פינו לבית חולים הלל יפה גבר כבן 40 במצב בינוני עם חבלה בבטן לאחר שנפל מגובה של כ-3 מטרים.

ביום ראשון בשעות הבוקר, דווח על פועל שנפל מגובה 5 מטרים ופונה למרפאה בהרצליה. הפצוע כבן 44 הועבר על ידי מד"א מהמרפאה לבית החולים מאיר בכפר סבא כשהוא במצב בינוני וסובל מחבלה בחזה.