שריפת יער המשתוללת בשעות אלו במרכז פורטוגל גבתה את חייהם של לפחות 62 בני אדם, רבים מהם נלכדו במכוניותיהם בשעה שהאש התפשטה לכיוון הכביש. ראש ממשלת פורטוגל, אנטוניו קוסטה, אמר הבוקר (ראשון) כי השריפה היא "הטרגדיה הגדולה ביותר בחיי אדם שידענו מזה שנים".

קרוב ל-60 בני אדם נוספים נפצעו, ביניהם גם ארבעה לוחמי אש וקטין אחד שמצבו מוגדר קשה מאוד, כך דיווחה רשות השידור הממלכתית של פורטוגל RTP, שציטטה את ג'ורג' גומש, בכיר במשרד הפנים.

על פי גומש, השריפה פרצה בפדרוגאו גרנדה, כ-150 ק"מ צפון-מזרחית לבירה ליסבון, ו-700 לוחמי אש מנסים להשתלט עליה מאז אתמול. לדבריו, לפחות 16 בני אדם נהרגו כשכלי הרכב בהם שהו נלכדו בלהבות על הכביש בין העיירות פִיגֵארוּ דוֹס וִייניוס וקַאָסְטָהנֵיירַה דִי פֵירַה, ושלושה נוספים מתו משאיפת עשן בעיירה פיגוארו דוס וייניוס. לא נמסרו פרטים נוספים על נסיבות מותם של ההרוגים הנוספים.

איזבל ברנדו, תושבת המקום, סיפרה לסוכנות הידיעות איי.פי כי חששה לחייה. "אתמול ראינו את האש אבל חשבנו שזה מאוד רחוק, לא חשבתי בכלל שהיא תגיע לצד הזה" אמרה, "בשלוש וחצי בבוקר, חמותי העירה אותי ומאז לא חזרנו לישון. פחדנו שהאש תגיע אלינו".

לדברי ראש הממשלה, קוסטה, צוותי הכיבוי התקשו להגיע לאזור השריפה בגלל עוצמת הלהבות. הוא הוסיף שהרשויות בפורטוגל עמלות על זיהוי הקורבנות וכי כוחות הצלה מספרד יסייעו במאמצים להשתלט על השריפה.

קוסטה אמר כי החקירה בדבר הגורמים לשריפה עדיין נמשכת, הרשויות מאמינות כי הטמפרטורות הגבוהות בימים האחרונים, שהגיעו עד ל-40 מעלות, שיחקו תפקיד בעניין.

"האזור הזה כבר ראה שריפות, בגלל כל היערות בשטחו, אבל אנחנו לא זוכרים טרגדיה בקנה מידה כזה" אמר וואלדמר אלבש, ראש עיריית פדרוגאו גרנדה, "אני המום לחלוטין ממספר ההרוגים".

פורטוגל, כמו מדינות רבות בדרום אירופה, מועדת לשריפות יער בשל מזג האוויר החם והיבש ששורר בה בחודשי הקיץ.