הלילה (שני) בסביבות השעה 12:20 שעון לונדון (2:20 בישראל) רכב נסע לתוך קהל ודרס ופגע במספר הולכי רגל מחוץ למסגד בצפון לונדון, כך נמסר ממשטרת לונדון. אדם אחד נעצר לאחר התקרית, ועוד לא ידוע מה היה המניע למעשה. לפחות אדם אחד נהרג כתוצאה מהדריסה, ומספר פצועים פונו לקבלת טיפול בבתי חולים באזור, וזאת לאחר שלפי עדי ראייה כמה מהם קיבלו טיפול חירום בזירת האירוע. כמות הנפגעים הסופית וחומרת הפציעות עוד לא ידועה, אך על פי עדי ראיה מדובר בכעשרה נפגעים לכל הפחות.

תושבים מתפללים ליד המסגד בו התרחש אירוע הדריסה בלונדון אמש (Yui Mok/PA via AP)

המועצה המוסלמית כתבה בטוויטר כי מתפללים נדרסו על ידי ואן בשעה שעזבו את מסגד פינסבורי לאחר תפילה. בשכונה יש שני מסגדים, וכמה מאות מתפללים היו באזור לאחר שהשתתפו בתפילות כחלק מחודש הרמאדן.

המסגד בפארק פינסבורי היה מזוהה עם קיצוניים איסלמים למשך מספר שנים לאחר פיגועי ה-11 בספטמבר בארה"ב, אבל מאז נסגר על ידי הרשויות ועבר תהליך של ארגון מחדש. כבר יותר מעשור הוא איננו מזוהה עם גורמים רדיקליים.

משטרת לונדון הכריזה על הדריסה כ"אירוע גדול" וסגרה את האזור לתנועה. מסוק הקיף את האיזור בזמן שמחסומים גדולים הוקמו כדי למנוע הגעתם של כלי רכב והולכי רגל מזירת האירוע.