האלוף במילואים עמירם לוין הודיע על תמיכתו באבי גבאי לראשות מפלגת העבודה. חודשיים לאחר שהכריז על ריצתו לראשות המפלגה, אמר היום לוין במסיבת עיתונאים שכינס ביחד עם גבאי, "מנהיגות נמדדת במעשים, לכן קיבלתי החלטה לשים לפני הכל את טובת המפלגה והמדינה".

"הצהרתי מעל לכל במה שאני לא פוליטיקאי. אמרתי כל הזמן שלא הגעתי לסדר לעצמי ג'וב אלא מתוך דאגה למדינת ישראל, לאורך כל הדרך אמרתי, שמה שהמפלגה צריכה עכשיו זה לחזור ולעבוד כמו קבוצה. לשלב ידיים ולאחד כוחות. מנהיגות מתחילה בדוגמה אישית. איחוד הכוחות הזה מתחיל כאן ועכשיו", כך לוין.

עמירם לוין (צילום ארכיון: תומר נויברג \ פלאש90)

במהלך נאומו קרא לווין גם לשאר המתמודדים "להתאחד" ואמר כי "לכל אלה שמיהרו להספיד את מפלגת העבודה – היום העבודה מתחילה. היום מתחיל איחוד הכוחות והשורות בדרך להחלפת נתניהוולעתיד טוב יותר. אני קורא מפה לשאר המתמודדים, לעומר חברי, לאראל, להרצוג, לדינה, אבנר והוד – עשיתם קמפיינים ראויים. זה הזמן לגלות את האחריות המתבקשת. זה הזמן לחשוב על טובת המפלגה לפני טובתכם האישית. זה הזמן להניח ליריבויות ולפוליטיקה – זה הזמן להתאחד."

אבי גבאי (צילום: פלאש90)

בתגובה לכך בירך גבאי את לוין וכינה אותו "איש ערכי בכל רמ"ח אבריו" עוד דיבר בשיבחו ואמר כי "תפיסת הביטחון של מדינת ישראל, עד לשנים האחרונות, שהייתה מבוססת על יוזמה, נועזות ומקוריות נשענה רבות על יכולתו של עמירם להוציא לפועל את ההחלטות שהתקבלו. זה שילוב טבעי של כוחות עניינים שרואים בפוליטיקה כלי אבל רק כלי בדרך לתיקון המדינה. עמירם יודע גם לפנות לקהלים חדשים וכידוע הדבר היחיד שיביא ניצחון למפלגת העבודה בבחירות הבאות אלה הם הקהלים חדשים, כאלה שלא תמכו ובחרו בנו עד היום.

הבחירות לראשות מפלגת העבודה תתקיימנה ב-4 ביולי ובהן מתמודדים כעת 8 מתמודדים, היו"ר המכהן, יצחק הרצוג, עמיר פרץ, אראל מרגלית, עמר בר לב, אבי גבאי, פרופ' אבנר בן זקן, הוד קרובי, ודינה דיין.