חילופי הירי בגולן נמשכו גם במהלך היממה האחרונה. אתמול (ראשון) בסביבות השעה 15:30 זיהה צה"ל מספר נפילות בשטח פתוח בצפון רמת הגולן, וההערכה היא שמדובר ב"זליגת ירי" ממלחמת האזרחים בסוריה. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בתגובה תקף צה"ל שני תותחים ומשאית תחמושת השייכים למשטר הסורי בצפון רמת הגולן הסורית. צה"ל הנחה את החקלאים והאזרחים שלא לשהות בשטחים הפתוחים באזור עמק הבכא ופתחת קוניטרה. כמו כן העביר צה"ל מחאה חריפה לאונדו"ף – כח האו"ם הפרוש בגבול ישראל סוריה.

כנהוג במקרים אלו הבהיר צה"ל כי "צה"ל אינו צד ואינו מעורב בלחימה הפנימית-סורית, אך עם זאת, רואה בחומרה כל נסיון פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל ובבטחון תושביה ורואה במשטר הסורי האחראי על הנעשה בשטחו."

נפילת הפצצות מסוריה בשטח ישראל התחדשה בשבת האחרונה, בה נרשמו 9 אירועים שונים של זליגת ירי מסוריה ברמת הגולן, זאת לאחר מספר חודשים של שקט יחסי. מקורות סורים דיווחו על התחדשות הקרבות בין צבא אסד למורדים באזור קונייטרה. גם לאחר האירוע בשבת הפגיזה ישראל מטרות צבאיות הקשורות למשטרו של אסד.

רה"מ נתניהו התייחס בישיבת הממשלה שהתקיימה אתמול (ראשון) בבוקר להתחממות בגבול הסורי. "צה"ל תקף אמש מטרות של צבא סוריה. זו הייתה תגובה תקיפה לירי של פצצות מרגמה לשטחנו. המדיניות שלנו ברורה – איננו מקבלים טפטוף מכל סוג שהוא – לא מרגמות, לא רקטות, לא זליגת ירי – מכל סוג שהוא, בכל חזית שהיא. אנחנו מגיבים בעוצמה על כל פגיעה בשטחנו או באזרחינו." נתניהו הוסיף כי "אנחנו רואים בחומרה את הניסיונות של איראן להתבסס צבאית בסוריה ואת הניסיונות לצייד את חיזבאללה בנשק מתקדם דרך סוריה ולבנון."