תושב עזה לשעבר חצה היום (שישי) בשעות הצהריים את הגבול מישראל לרצועת עזה באזור שבין מעבר ארז לנתיב העשרה. על פי צה"ל, מדובר באדם שהגיע לפני חמש שנים מישראל במסגרת הליך איחוד משפחות.

מפרטים ראשונים עולה כי בסביבות השעה 12:20 בצהריים זוהה אדם כשהוא מנסה לחצות את הגדר לכיוון רצועת עזה באזור שבין מעבר ארז לנתיב העשרה. כוחות צה"ל שהוקפצו לנקודה פספסו את המעבר ואותו אדם נאסף על ידי פעיל חמאס. על פי דיווחים אותו אדם מתוחקר כעת על ידי אירגון החמאס.

שירות הביטחון הכללי יחקור בשעות הקרובות את הסיבה לחצייה, וצפוי לתחקר גם את משפחתו של אותו אדם. "החוצה מזוהה דקה או שתיים לפני שחצה, כאשר הכוחות הגיעו לשם הוא כבר היה בשטח עזה", אמר קצין בכיר בצה"ל בשיחה עם כתבים צבאיים. "אין לצה"ל דרך למנוע ממישהו שהחליט לחצות לעזה, לעבור לשם".

מדובר בחצייה הרביעית של אזרחים מישראל לרצועה כאשר, בספטמבר 2014 חצה אברה מנגיסטו, תושב אשקלון, את הגבול באזור חוף זיקים, באפריל 2015 זה היה הישאם א-סייד, בדואי תושב הנגב שחצה את הגבול דרך קיבוץ ארז שבמועצה אורית שער הנגב. ולפני שנה, ביולי 2016 חצה ג'ומעה אברהים אבו גנימה, בן 19, תושב הכפר הלא מוכר ח'שם זנה שליד נבטים.