11 מתוך 33 רובי הסער שנגנבו בפריצה לנשקיה בבסיס צה"ל בדרום בסוף חודש מאי אותרו על-ידי מחוז נגב של המשטרה ושישה חשודים נעצרו והובאו להארכת מעצר.
הפרשיה החלה ב-28 במאי כשנתגלתה פריצה לנשקיה של בסיס "שדה תימן" בדרום הארץ, פריצה במהלכה נגנבו עשרות כל נשק מסוג 16-M. הפריצה התבצעה ככל הנראה במהלך סוף השבוע שקדם וכבר עם גילוייה עלה חשד כי האחראים למעשה הם קבלנים שעסקו לפני כן בעבודות צבע בבסיס.
החשש כי כלי הנשק ימצאו את דרכם לארגוני פשע וכי השימוש בהם מהווה סכנה מוחשית לביטחון הציבור הניע את כוחות הביטחון לרכז מאמצים ולפעול במהירות לאיתור הרובים והמעורבים בדבר.

כלי נשק נוסף שנמצא בפשיטה (צילום: דוברות המשטרה).

חקירה משותפת של מחוז נגב במשטרה בשיתוף פעולה עם המשטרה הצבאית ושירות הביטחון הכללי הביאה למעצרם של 6 חשודים תושבי באר שבע והצפון בחשד לגניבת כלי הנשק וסחר בהם. כאמור, בפשיטה המשטרתית נתגלו רק חלק מהרובים הגנובים אולם התגלו בנוסף כלי-נשק אחרים, ציוד צבאי וסמים מסוגים שונים בשווי מאות אלפי שקלים. כלי הנשק החסרים הועברו כבר, כך לפי הערכת המשטרה, לארגוני פשיעה בצפון וכעת יימשך המאמץ לאתרם.
"מדובר בפרשה חמורה של גניבת עשרות כלי נשק מנשקיה בתוך בסיס צבאי וסחר באמצעי הלחימה בשני קצוות הארץ, דרום וצפון", נמסר מן המשטרה. "חוקרי ובלשי היחידה המרכזית פעלו במהירות ונחישות בתאי שטח רחוקים כתף לצד כתף עם כוחות הביטחון במשימה משותפת בלוח זמנים דוחק תוך סנכרון בין פעילות מבצעית ותוכנית חקירה וכל זאת מתוך כוונה להסיר מהר ככל האפשר את האיום והסכנה כלפי הציבור מעצם המצאות כלי נשק רבים בידיים עברייניות והשקיעה מאמצים רבים להבאת האחראים והמחזיקים באמצעים אלו לדין".