קשיש בן 80 נפטר היום (שלישי) בבית החולים תל השומר, אחרי שעל פי החשד עבר בסוף השבוע התעללות בבית אבות באור יהודה. כעת ייבדק אם מדובר במקרה של גרימת מוות. שלשום נעצר חשוד במעורבות במעשה.

הקשיש הובא לתל השומר ביום שישי, כשעל גופו חבלות קשות. בית החולים העביר דיווח למשטרת מרחב דן במחוז תל אביב בשל החשד שהוא נפגע בידי המטפלים בבית האבות. שוטר שהגיע לבית החולים גבה עדות מהקשיש. לדבריו, הוא עבר התעללות והוכה על ידי מטפל סיעודי בבית האבות.

המשטרה עצרה את המטפל ושני מטפלים נוספים בחשד להתעללות בחסר ישע. שניים מהם שוחררו ואילו המטפל הסיעודי עדיין נמצא במעצר.

בדיון בהארכת מעצרו של המטפל הסיעודי בבית משפט השלום בתל אביב אמר נציג המשטרה: "מדובר במטפל סיעודי שמחומר הראיות עולה שתקף את הקשיש שהוא מטפל בו וגרם לו לחבלות קשות. הקשיש מסר בעדותו באופן ברור שהחשוד הוא זה שגרם לו לחבלות. זו התעללות לשמה".

המטפל הכחיש, כי פגע בקשיש. סנגורו של החשוד אמר בדיון כי המטפל "עובד בטיפול בקשישים כבר שלוש שנים באותו המקום, לשביעות רצונם של המטופלים והמטפלים".

ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני) אמר בתגובה למותו של הקשיש כי "הנהלת משרד הבריאות נכשלה באופן נחרץ ומישהו שם צריך לשים את המפתחות. מקרה ועוד מקרה ועוד אחד והם לא עושים כלום כדי למגר את ההתעללות בבתי האבות. למרות ההבטחות אין שום מצלמות, לא נוסף כוח אדם והפיקוח עדיין רופס. חייבים לעשות את הצעדים האלה מיד ואם משרד הבריאות לא יתעורר מיד נקדם זאת אנחנו בחקיקה פרטית".

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה כי "בית החולים הגריאטרי בצומת סביון באור יהודה, נמצא במעקב ופיקוח אגף הגריאטריה ולשכת הבריאות המחוזית. עם קבלת ההודעה בתאריך 2.7.17 על חשד לאלימות כלפי מטופל, צוות בדיקה מטעם אגף גריאטריה הגיע למוסד כדי לבדוק היבטים מוסדי. נמצאו תחומים הטעונים שיפור. בעקבות ממצאי הבקרה משרד הבריאות ימשיך בתהליכי אכיפה מול המוסד".