רופאת מחוז תל אביב רבקה שפר הוציאה היום (רביעי) מכתב ממנו ניתן להבין כי המשרד הוציא צו סגירה לבית האבות  TLC באור יהודה, בו שהה ששון לוי ז"ל, שנפטר אמש לאחר שאושפז בבית החולים שיבא כשחבלות לגופו. "בתאריך 29.6.2017 דווח פנימית במוסדכם על קרות אירוע חריג בנוגע למנוח ששון לוי, רק יממה לאחר מכן, ביום ,30.6.2017 הועבר בעקבות חבלות בגופו לאשפוז בבי"ח שיבא ובמהלך האשפוז הלך לעולמו. התרחשות האירוע והתנהלות המוסד הסיעודי לגביו, על פי הידוע לנו עד כה, מביאים למסקנה כי קיים חשש רב כי קיימת סכנה מידית למטופלים בו ועל כן, מוצא צו סגירה למוסד", נכתב במסמך.

עוד מפרט המסמך כי לכל עובד משרד הבריאות מותר להיכנס לשערי המוסד, ומאתמול אסורה קליטת מטופלים חדשים.

ידו של הקשיש שהוכה בבית האבות (צילום: דוברות המשטרה)

ורדית תדהר, מנהלת בית האבות TLC באור יהודה, בו היה מאושפז ששון לוי ז"ל, אמרה לדבר ראשון כי בית האבות פתוח, והמאושפזים נמצאים בו כרגיל. לשאלה האם נאסר עליהם לקבל חולים חדשים, סירבה תדהר להגיב.

"הדברים נמצאים כרגע בחקירת משטרה, ולכן אני לא יכולה להגיב עליהם, אבל אם יתברר, ואני חוזרת על אם, שהעובדים שלנו חשודים במשהו הם לא ימשיכו לעבוד כאן, וכמובן שאם יורשעו, ישבו מאחורי סורג ובריח."

המשטרה עצרה אתמול את המטפל ושני מטפלים נוספים בחשד להתעללות בחסר ישע. שניים מהם שוחררו ואילו המטפל הסיעודי עדיין נמצא במעצר.

בדיון בהארכת מעצרו של המטפל הסיעודי בבית משפט השלום בתל אביב אמר נציג המשטרה: "מדובר במטפל סיעודי שמחומר הראיות עולה שתקף את הקשיש שהוא מטפל בו וגרם לו לחבלות קשות. הקשיש מסר בעדותו באופן ברור שהחשוד הוא זה שגרם לו לחבלות. זו התעללות לשמה".

המטפל הכחיש כי פגע בקשיש. סנגורו של החשוד אמר בדיון כי המטפל "עובד בטיפול בקשישים כבר שלוש שנים באותו המקום, לשביעות רצונם של המטופלים והמטפלים".