דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום שבת י"ט בתשרי תשפ"ב 25.09.21
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
ספורט

ספורט / כדי להימנע מעימות עם אירופה, אליפות אפריקה תעבור לקיץ

ההחלטה התקבלה בכינוס התאחדות הכדורגל של אפריקה במרוקו | העברת הטורניר לתקופת הפגרה של הליגות באירופה נועדה למנוע לחץ על שחקנים אפריקאים להיעדר מהמשחקים | בנוסף, יגדל מספר המדינות המשתתפות מ-16 ל-24

נבחרת חוף השנהב, אלופת אפריקה לשנת 2015, מניפים את גביע האליפות (צילום ארכיון: AP)
ליאור ברטל
ליאור ברטל
כתב ספורט
צרו קשר עם המערכת:

האספה הכללית של התאחדות הכדורגל האפריקאית, התכנסה בשבוע שעבר ברבאט שבמרוקו. על הפרק: הצעות לשינויים דרמטיים באליפות אפריקה. בתום יומיים של דיונים, התקבלו שתי החלטות משמעותיות. הראשונה היא שכבר מ-2019, תתקיים אליפות אפריקה בחודשים יוני-יולי, במקום בינואר-פברואר. השינוי השני עליו הוחלט הוא הגדלת הטורניר מ-16 נבחרות ל-24.ההחלטות התקבלו שנתיים בלבד לפני שהאלופה המכהנת, קמרון, תארח את האליפות הבאה.

הסיבה המרכזית מאחורי ההחלטה להעביר את הטורניר לחודשי הקיץ החמים, היא העובדה שיותר ויותר שחקנים מסרבים, בשנים האחרונות, להגיע לאליפות אפריקה בגלל לחץ מצד הקבוצות בהן הם משחקים. בטורניר שהתקיים השנה בגבון, סירבו שמונה שחקנים מנבחרת קמרון, בראשם ג'ואל מטיפ שחקנה של ליברפול האנגלית, להתייצב למשחקים, והעדיפו להישאר בקבוצתם האירופית ולהמשיך להיאבק על תארים ומקום בהרכב.

מדינות אפריקה הגיעו להבנה שאין טעם להמשיך להתעמת עם מועדוני הפאר באירופה, טעדיף לקיים את הטורניר בתקופה בה לא יופעל על הכוכבים האפריקאים לחץ. אוג'ני אונאזי בן ה-24, חבר נבחרת ניגריה, המשחק בשורות טרבזונספור בהווה ולאציו בעבר. בירך על החלטה. "כשהנבחרת שלך מודחת לפני משחקי הגמר, הקבוצות מתקשרות ואומרות לשחקנים לחזור במידי ולעלות על המטוס הבא שיוצא חזרה לאירופה" סיפר בראיון ל-BBC, "גם כשזכינו באליפות ב2013, המועדון שלי(לאציו) , אמר לי שאני חייב לטוס במיידי מדרום אפריקה כי יש לנו משחק בליגה האירופית. אמרתי להם שזה בלתי אפשרי כי אני חייב לנסוע חזרה לניגריה לחגיגות האליפות".

ההחלטה להגדיל את מספר המדינות המשתתפות בטורניר, היא חלק ממגמה הכללית בענף, הנחת המוצא מאחורי מגמה זו היא שכל שיותר מדינות לוקחות חלק במפעל, כך יתקיימו יותר משחקים, ובמקביל יגדלו הרווחים מפרסום ומכירות כרטיסים. בנוסף, ההחלטה מבטיחה, כמעט בוודאות, שאריות היבשת יעפילו לטורניר, וימנעו היעדרויות כמו זו של מצרים ב-2015.

קמרון הודיעה כבר שתיערך בהתאם להחלטות החדשות, וכי מבחינת ההכנות ולוחות הזמנים אין בעיה לדחות את המשחקים לתקופת הקיץ. גם הצורך להגדיל את  כמות המגרשים ומתקני האירוח, וענו בקמרון, לא יציב קושי מיוחד.

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
עוד על ספורט:
ידיים של אלוף עולם
כדורסל: אליצור חולון הפסידה במשחק הראשון של מוקדמות היורוקאפ
כדורסל: אליצור חולון חוזרת לאירופה אחרי 20 שנה
תגובות