ההתעקשות השתלמה. מיטל דנון (32) סייעת לגננת מדימונה ובעלת מוגבלות, נקלטה להעסקה ישירה בעירייה לאחר למעלה מעשור של עבודה.

״בשעה טובה נקלטה מיטל כעובדת קבועה בעיריית דימונה עם כל הזכויות שמגיעות לה. יחד איתה נקלטה עובדת נוספת עם צרכים מיוחדים, סייעת בגני ילדים, מבלי שהוריה יצטרכו לבקש זאת״, כך סיפרה ל׳דבר ראשון׳, אלישבע, אמה של מיטל שליוותה אותה במאבקה להיקלט להעסקה ישירה בעירייה. עד כה היתה דנון מפוטרת מדי שנה למהלך חודשי הקיץ, וכעת היא תהיה מועסקת באופן רציף לאורך כל השנה.

״היינו אתמול בבוקר בעירייה, מילאנו טופס עובד קבוע, ראש העיר, בני ביטון, חתם לצד הגזבר ומנהל אגף החינוך. מנהלת אגף הגנים התקשרה רשמית למיטל וסיפרה לה שהיא מעכשיו עובדת קבועה מן המניין״, המשיכה אלישבע. ״היא אמרה לי מזל טוב שהתקבלתי לעירייה״ אמרה מיטל, ״שמחתי מאוד. זה אומר שהעתיד שלי בעירייה מובטח. זה פותח דלת לעוד הרבה אנשים עם צרכים מיוחדים, שאני מקווה שייקלטו גם למסגרת כזו״. אלישבע ומיטל הודו לאנשים הרבים שתמכו וסייעו למאבקן. ״אני מקווה שזה ייתן כוח לאחרים – שיבינו שכדאי להיאבק ולא לשתוק״, סיכמה אלישבע.

״שוב הוכח שמאבק צודק סופו לנצח״ אמר ל׳דבר ראשון׳ חבר מועצת העיר דימונה, יצחק ג'קי אדרי, שרתם את עצמו לעניין, והוסיף שהתקשר לראש עיריית דימונה להודות לו ולברך אותו על קליטתה של ״עובדת מוכשרת, איכותית, עם מוגבלות – שונה אבל שווה״ להעסקה ישירה. מעיריית דימונה נמסר שהם פועלים על פי הוראות החוק תוך התחשבות והבנה, וזאת לצד מגבלות איתן הם נאלצים להתמודד.

מיטל דנון (תמונה באדיבות המצולמת)

מיטל התנדבה בשירות לאומי במשך שנתיים בגן הילדים בו היא עובדת כיום, ולאחר מכן שנה נוספת, ואף זכתה על כך באות הצטיינות. לפני עשר שנים נקלטה לעבודה דרך הקרן לפיתוח דימונה בשכר מיוחד שהותאם לה על פי חוק, על ידי משרד העבודה והרווחה, וכעת הפכה להיות עובדת עירייה.

באגוסט שנה שעברה נחקק חוק שמחייב גופים ציבוריים, המעסיקים למעלה ממאה עובדים ובכללם רשויות מקומיות, להעסיק לפחות 5% עובדים עם מוגבלויות. נושא החקיקה והמודעות להעסקת בעלי מוגבלויות מובל על ידי ההסתדרות במהלך שלוש השנים האחרונות ונושא פירות. ביום רביעי בשבוע שעבר נערך לראשונה כנס משותף, ראשון מסוגו במגזר הציבורי, של משרד העבודה והרווחה ומרכז השלטון המקומי, ובו השתלמו הממונים על העסקת אנשים עם מוגבלויות מלמעלה מ-60 רשויות מקומיות בנושא יישום החקיקה.