מאות מעובדי מפעל אמיליה קוסמטיקס שבירוחם, לצדם חברי ועדים נוספים ותושבים מהאזור, הפגינו הבוקר (ד') בצומת ירוחם כחלק מהמאבק נגד הנהלת המפעל שסגרה את שעריו. במהלך הלילה נערך מו"מ אינטנסיבי בהובלת יו"ר ההסתדרות במרחב נגב מרכזי ארמונד לנקרי, עם הנהלת מפעל אמיליה קוסמטיקס – אולם זה לא הניב תוצאות. לטענת ההסתדרות מאיימת ההנהלה לפטר את 300 עובדי המפעל.
מההסתדרות נמסר כי צעדי המחאה של העובדים יימשכו ויוחרפו עד אשר הנהלת אמיליה קוסמטיקס תואיל לשוב לשולחן הדיונים ולקדם באופן ענייני את המו"מ להסכם קיבוצי חדש לעובדי המפעל, אשר יאפשר את המשך הפעלתו.

עובדי אמיליה קוסמטיקס מפגינים בצומת ירוחם במחאה על פיטוריהם (צילום: דוברות ההסתדרות)

מפעל אמיליה קוסמטיקס מייצר מוצרי טואלטיקה ובישום הנמכרים ברשתות השיווק השונות. הוא ממוקם במועצה המקומית ירוחם, והינו חלק מקבוצת אמיליה פיתוח הנמצאת בשליטתו של איש העסקים עודד פלר. במפעל מועסקים כאמור כ-300 עובדים תושבי האזור (כ-85% מהם נשים) והוא מהווה את אחד ממקורות הפרנסה העיקריים עבור תושבי ירוחם ודימונה. למרות שבעבר נקלעה החברה לקשיים וביקשה לבצע גל פיטורים, כיום החברה הינה רווחית ועל פי דיווחים לבורסה, ברבעון הראשון של השנה הרווח הנקי שלה זינק ב-370%.

מאמיליה קוסמטיקס נמסר בתגובה:

תנאי העבודה במפעל אמיליה קוסמטיקס הם מעולים, והעובדים יודעים זאת היטב. ההבנות שהושגו עד כה במשא ומתן היו אמורים לשפרם אפילו יותר.

השבתת המפעל היא צעד מיותר, המסכן את קיומו. בדיונים שנערכו אתמול לאורך הלילה הושגה התקדמות משמעותית, והפערים הנותרים גם הם ניתנים לגישור.

אנחנו מצרים על בחירת ועד העובדים וההסתדרות לסרב לשוב לעבודה וחוזרים ומתריעים- נקודת האל חזור, שמשמעותה סגירה של המפעל, קרבה.