כ-40 עובדי התחזוקה של חברת "קריית עתידים" החלו הבוקר בשביתה על רקע בחירת ההנהלה שלא לקדם את המו"מ להסכם קיבוצי שיסדיר את תנאי העסקתם. העובדים, המועסקים בהעסקה ישירה על-ידי החברה, התאגדו בהסתדרות כבר בתחילת 2015 ומאז נמצאים במגעים להגעה להסכם קיבוצי עם ההנהלה שגוררת רגליים ולאחרונה אף חזרה בה מהבנות שכבר הושגו.

יו"ר המרחב, גרשון גלמן, אמר כי "מדובר בהתנהלות מבישה ולא מקובלת ביחסי העבודה בישראל. התעקשותה של חברה מצליחה לא לשפר את תנאי העסקתם של עובדיה המוחלשים, מהווה ניצול ציני. אני קורא לעיריית תל-אביב ששותפה בבעלות על החברה להתעשת ולפתור את המשבר באופן מיידי, למען כל הצדדים".

גרשון גלמן יו"ר מרחב ת"א יפו בהסתדרות (צילום: דבר ראשון)

לפני כחודשיים הכריזה ההסתדרות על סכסוך עבודה וכעת, כפי שנמסר ממרחב תל-אביב-יפו בהסתדרות, לאחר שהנהלת החברה ביטלה פגישות באופן חד-צדדי החלו העובדים בשביתה, עד אשר ההנהלה תחזור בה מהתנהלותה ותשב מול נציגות העובדים וההסתדרות להמשך מו"מ.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מתוך חשש כי הנהלת החברה תנסה לשבור את השביתה ותנצל עובדי קבלן לשם ביצוע מטלותיהם של העובדים הקבועים, ההסתדרות התריעה כי אם יחליטו לעשות זאת, היא לא תהסס להשתמש בכל האמצעים המשפטיים והארגוניים העומדים לרשותה.

חברת קריית עתידים הוקמה בתחילת שנות השבעים והיא חברה בבעלות משותפת של עיריית ת"א-יפו ואוניברסיטת ת"א. בבעלות החברה 11 בנייני משרדים בקריית עתידים שבשכונת רמת החייל והיא משכירה שטחי משרדים לחברות היי-טק ועסקים.

בחברת "קריית עתידים" בחרו שלא להגיב לדברים.