הנהלת חיפה כימיקלים הודיעה אתמול (חמישי) במכתב לכוח לעובדים המאגד את עובדי חיפה כימיקלים צפון, כי תקפיא את הודעות הזימונים לשימוע של לפני פיטורים לעובדי המפעל עד ליום שני הקרוב, יממה לאחר שהוצאו זימונים אלה. במקביל יחלו הצדדים בהליך הדברות מזורז בניסיון למצוא חלופות לפיטורי העובדים.

עובדי חיפה כימיקלים צפון זומנו אתמול ל"תדריך מחלקתי", אך בפועל שימש הכינוס לחלוקת זימונים לשימוע של לפני פיטורים. "אפילו את היושרה הבסיסית ליידע את העובדים, שנתנו מדמם לחברה, מה מטרת המפגש, אין להנהלה", אמרו בתגובה בוועד העובדים. בשעה 12:00 הפגינו העובדים בצומת וולקן, שבמפרץ חיפה, כנגד הכוונה לסגור את המפעל.

"אנו גאים בציבור העובדים שעובר ימים איומים ולמרות הכול מציג חזית מאוחדת ואיתנה מול איומי ההנהלה". אומר אלי אלבז יו"ר וועד העובדים ." כנראה שבהנהלת החברה התחילו להפנים כי עובדי החברה לא יתחננו על פרנסתם כפי שציפו. העובדים מזהים היטב מי האחראי למשבר שפקד את המפעל- הנהלת החברה- ועימם גם הציבור. יחד עם זאת, נדאג שלא יהיו אלה פגישות למראית עין, בכדי לרצות את דעת הקהל ונבחרי הציבור. אנו מעריכים כי עדיין אנו בעיצומו של המאבק".

במפעל הצפוני והדרומי, יקיימו היום העובדים ובני משפחותיהם קבלת שבת. ביום ראשון צפויים העובדים לקחת חלק בוועדת הכספים שכונסה לדיון חירום בעקבות המשבר בחיפה כימיקלים.

השבוע הודיעה הנהלת חיפה כימיקלים ל-800 עובדיה כי בכוונתה לסגור את שני מפעליה, בצפון ובדרום, וזאת על רקע היעדר אספקת אמוניה, שהשביתה את המפעל בתקופה האחרונה. העובדים הודיעו כי יאבקו בהחלטה, ואף הביעו נכונות להפעיל את המפעל בעצמם, תוך שהם מאשימים את ההנהלה בהתנהלות רשלנית לאורך כל השנים האחרונות.