פרקליטות מחוז חיפה (פלילי) הודיעה היום לבא כוחו של השחקן משה איבגי, כי נשקלת העמדתו לדין בחשד לעבירות מין בארבע נשים, בכפוף לשימוע. זאת לאחר עיון בחומרי החקירה שנוהלה על ידי יאח"ה – להב 433, מהם עלה חשד לעבירות של מעשים מגונים והטרדה מינית שביצע איבגי כנגד נשים שעם חלקן עבד בין השנים 2012 -2013. בתגובה אמר הערב איבגי לחדשות 2 כי הוא "סומך על מערכת המשפט שתוודא את כל מה שהראיתי לה ושתגיע לאמת. מעולם לא פגעתי בשום אישה".

הטענות כנגד התנהגות מינית בלתי הולמת ואף פוגענית של איבגי פורסמו לראשונה בכתבה באתר וואלה! NEWS בפברואר 2016, בה הובאו סיפוריהן של שלוש נשים שעבדו עם השחקן במהלך השנים: שתיים מהן תיארו נשיקה כי נישק אותן בכפייה, ובעקבות סירובן – פוטרו מעבודתן. אישה שלישית תיארה הערות מיניות "בלתי פוסקות" של איבגי כלפיה ונסיון לגעת באיבריה האינטימיים. בכתבה נטען כי ידוע להם על מקרים נוספים, אך הנשים המעורבות בהן סירבו לחשוף את פרטי מקרים אלו. במקביל דווח על עובדת בתיאטרון חיפה שאיבגי דחף לכאורה את ראשו אל תוך החזה שלה, וכשהתלוננה על כך פוטרה מעבודתה. בהמשך פורסמו בכלי תקשורת נוספים סיפוריהן של נשים נוספות שנפגעו. בתגובה לפרסומים הכחיש איבגי הכחיש את הטענות נגדו, ולאחר זמן קצר חדל מלהופיע כשחקן בהצגות ובסרטים.

בעקבות הפרסומים החלה המשטרה בחקירה בעניינו של איבגי, ובמאי 2016 המליצה המשטרה לפרקליטות להעמיד אותו לדין בגין עבירות מין בשלוש נשים. היום (ראשון) הפכה ההמלצה לכתב אישום, שיוגש בכפוף לשימוע.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בריאיון הערב (ראשון) לכתב המשפט של חדשות 2 גיא פלג אמר איבגי: "זה יום מאוד קשה בשבילי. כבר שנה וחצי חיי התהפכו, אני לא עובד ולא מתפרנס, בעצם מנותק לגמרי. כל חיי אני כיבדתי כל אדם באשר הוא אדם וכל אישה, יעידו מאות אנשים שעבדתי איתם. אני סומך על מערכת המשפט שתוודא את כל מה שהראיתי לה ושתגיע לאמת. מעולם לא פגעתי בשום אישה, מעולם לא עשיתי מעשה כזה ובטח לא הייתה לי שום כוונה לעשות את זה, אבל אם בכל זאת מישהי נפגעה ממני ואני לא מודע לזה, אז אני מבקש אלף סליחות, לא אחת."