המאבק להעלאת קצבאות הנכים קיבל היום (רביעי) תמיכה ממאות בני נוער. כחלק מפעילות "הרפסודיה" של תנועת הנוער העובד והלומד, מעל 20 רפסודות חצו את הכנרת, כשמפרשיהן מעוטרים במסרי מחאה למען העלאת קצבאות הנכות. "אף אחד לא בוחר להיות נכה, ולכן זה המאבק של כולם. המאבק להעלאת הקצבאות הוא מאבק על צדק חברתי" אמרה שחף דביר (17) מהוד השרון, חניכה ברפסודיה. הערב תתקיים הפגנת מחאה של ארגוני הנכים מול כנס התמיכה בראש הממשלה, בנימין נתניהו, המתקיים בגני התערוכה.

הרפסודיה בכנרת (צילום: דוברות הנוער העובד והלומד)

כמדי שנה, תנועת הנוער העובד והלומד מארגנת מאות פעילויות קיץ ברחבי הארץ, ביניהן ה"רפסודיה", המיועדת לשכבת מסיימי כיתה י"א. הצעירים נפגשים למשך מספר ימים על מנת לבנות רפסודות, לצבוע ולקשט אותן כרצונם ולבסוף – לצלוח איתן את הכנרת מחוף חוקוק לחוף דוגית. כלל המשתתפים הינם חברים בגרעינים המתחילים היום את דרכם לקראת חוות ההכשרה, שנת השירות בנוער העובד והלומד.

השנה בחרו משתתפי הרפסודיה מיוזמתם  לתמוך במאבק להעלאת קצבאות הנכים ועיטרו את כל הרפסודות במסרים התומכים במאבק.

בין הססמאות שהתנוססו על המפרשים: "גרעין פרא דורש לפחות את המינימום", "די להיות גלגל שלישי", "אף נפש לא תשכח – גרעין נשר מפליגים לעולם טוב יותר", "אדם לאדם אדם", "באשר תלכי אלך- לא מפקירים את הנכים", "2,342 ש"ח זה לא מספיק", "לא חצי בנאדם, לא חצי משכורת, גרעין סהר מצמצמים את הפער".

הרפסודיה (צילום: דוברות הנוער העובד והלומד)