מטען חבלה נמצא הבוקר (רביעי) מול חוף קריית ים, שצף במרחק של כ-300 מטר מקו המים. אליעד בר, מציל בחוף, סיפר כי במהלך סיבוב שעשה עם החסקה, הבחין בשני חפצים צפים – שקית כחולה מלאה במים וצידנית קלקר בתוכה מכשיר טלפון סלולרי "מהסוג של פעם" שיצאו ממנו שני חוטים שהיו מחוברים למשהו, שלדבריו, נראה כמו מטען צינור מלא בחומר נפץ. "נבהלתי מאוד" אמר.

אליעד בר, המציל שזיהה את מטען החבלה בחוף קרית ים.
(צילום: היחידה לתקשוב והסברה בעיריית קריית ים)

בר הבחין בקבוצת ילדים ששהו בחוף, כחלק מפעילותם בקייטנה של בית הספר למקצועות ספורט ימי. הוא פנה אליהם, הוציא אותם מהמים והזעיק כוחות משטרה וחבלנים למקום. בקייטנה של בית הספר משתתפים, על פי עיריית קרית ים, כחמישים ילדים בגילאי 15-10.

"בהתחלה חשבנו שזה תרגיל, אך בדיעבד הסתבר שזה לא חפץ חשוד אלא מטען חבלה שצף במים", אמר גילי הורוביץ, מנהל בית הספר. עוד הוסיף כי ה"צידנית" הלבנה צפה במרחק של כ-100 מטרים מהקבוצה, והם התעלמו ממנה מכיוון שהם רגילים לראות חפצים צפים בים. "המצילים עשו עבודה לתפארת והצילו חיים בוודאות, אני בטוח שאם הקופסה הזו הייתה מגיעה לחוף, עם כל הילדים מסביב זה יכול היה להסתיים אחרת לגמרי", ציין.

לדברי בר, מיד עם הגעתם, ערכו חבלני המשטרה "סריקה במים, סרקו את רצועת החוף עד חוף קרית חיים, מעבר לזה, זה כבר עניין של המשטרה".

מהמשטרה נמסר כי "מדובר בחפץ עם מאפיינים של מטען" שהועבר להשמדה. עוד נמסר כי החוף נפתח למתרחצים, וחקירת הנסיבות האירוע נמשכת.