לאחר שגורשה מטורקיה, הבלוגרית האיראנית מבקשת המקלט נדה אמין נחתה הבוקר (חמישי) בישראל. נדה אמין, הכותבת בלוג בשפה הפרסית בגרסה האיראנית של האתר הישראלי 'טיימס אוף ישראל", אמורה הייתה להיות מגורשת לאיראן שם עמדה בפני אפשרות של מאסר ואף עונש מוות, וזאת בעקבות כתיבתה לעיתון ישראלי. באישורו של שר הפנים אריה דרעי, הוחלט לאפשר לאמין למצוא מקלט בישראל.

אמין התקבלה בשדה התעופה על ידי דויד הורוביץ, העורך הראשי של העיתון. בעיתון טיימס אוף ישראל פורסם כי עם נחיתתה הודתה אמין שוב ושוב לעורך העיתון, ואמרה "הצלת אותי".

אמין בת ה-32 עזבה את איראן בשנת 2014 לאחר שנאסרה מספר פעמים בשל מאמריה וספרים שפרסמה, אחד מהם ״השרשרת״, ספר פמיניסטי על דיכוי האשה באיראן שנאסר לפרסום שם. באותה השנה הגיעה לטורקיה ובמאי 2015 הוכרה כפליטה נרדפת על ידי ארגון האו"ם למען פליטים (NNHCR).

במהלך שהותה בטורקיה, קבלה אמין איומים משירות המודיעין האיראני בשל עבודתה ב"טיימס אוף ישראל". אנשים שטענו שעובדים במודיעין הטורקי הטרידו אותה מספר פעמים בטלפון, שאלו מדוע היא כותבת עבור עיתון ישראלי והאשימו אותה בריגול עבור ישראל. ב-5 ליולי קבלה הודעה מרשות ההגירה בטורקיה, כי בקשתה להגנה בינלאומית אשר קבלה מהאו"ם נדחית על ידי טורקיה ועליה להגיד בקשה נפרדת לרשויות תוך 30 יום אחרת תגורש. נציגות האו"ם בטורקיה טוענים שאין באפשרותם לעזור לה לאחר שטורקיה ביטלה את מעמדה כפליטה.

לאחר פנייה מצד גורמים בישראל, בהם חברי אגודת העיתונאים ירושלים ואיגוד העיתונאים הארצי, אישר שר הפנים אריה דרעי לעיתונאית האיראנית נדא אמין להכנס לישראל.  ״מדובר בעיתונאית שנשקפת סכנה אמיתית לחייה,  רק בשל כתיבת טורים באתר החדשות הישראלי. בנסיבות הומניטריות מובהקות אלה, אישרתי כניסתה ללא היסוס״.