דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום רביעי ט' באייר תשפ"א 21.04.21
21°תל אביב
  • 23°ירושלים
  • 21°תל אביב
  • 20°חיפה
  • 21°אשדוד
  • 27°באר שבע
  • 33°אילת
  • 27°טבריה
  • 22°צפת
  • 24°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
תרבות

בארץ / נשיא לשוויון

במפגש השתתפו 50 נציגי ארגונים וביניהם הקהילה הדתית והקהילה הערבית הגאה | הנשיא: ״כולנו בני אנוש וכאשר אנחנו אוהבים, אז אנחנו אוהבים"

נשיא המדינה ורעייתו ביקרו היום במרכז הגאה בתל אביב במלאת שמונה שנים לרצח בברנוער (מארק ניימן/ לע"מ).

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ורעייתו נחמה, ביקרו אתמול (חמישי) במרכז הגאה בתל אביב במלאות 8 שנים לרצח במתחם הברנוער, בו נרצחו ניר כץ וליז טרובישי. בביקור נכחו כ-50 נציגי ארגונים שונים מהקהילה והתלווה אליו גם ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי.

"הקהילה הגאה היא חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית על כל מרכיביה" פתח הנשיא את דבריו והוסיף "אסור לנו להתייאש חס וחלילה. יש מחלוקות הקושרות את החברה כולה ועליהן צריך להיאבק, על דמות החברה. כל אחד על פי אמונתו. עלינו להביט במדינתנו, שהיא המדינה של כולנו, של כל אחד ואחד מאיתנו, להסתכל עליה בלי להתייאש ולהאבק כולנו, כל אחד על פי אמונתו על דמותה של המדינה".

נשיא המדינה עם אמו של ניר כץ ז"ל שנרצח בפיגוע בברנוער איילה כץ (מארק ניימן/ לע"מ).

"כולי תקווה שמדינת ישראל על מוסדותיה״, המשיך הנשיא ״תדע לנהוג באחריות בקבלת ההחלטות ובצורה שלא תדיר או תשלול כל אוכלוסייה, גם במאבק על אותם דברים שבמחלוקת. כולנו בחברה שלנו, נמצאים יחד, פועלים יחד, עושים ומקדמים יחד את החברה כולה וזו חובתנו". הנשיא סיים באומרו כי "העדפתו של אדם היא העדפתו של אדם, כפי שהוא נולד אליה. כולנו בני אנוש וכולנו, כאשר אנחנו אוהבים, אז אנחנו אוהבים".

ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, אמר "המרכז הגאה שהקמנו בעיר תל אביב-יפו הוא המרכז הראשון בעולם שהוא עירוני. הקמתו של המרכז הזה לא באה בקלות. יש מי שאמרו ויש שעדיין אומרים שאין בו צורך, אבל כל עוד האפלייה קיימת, יש במקום צורך. זה לא מספיק להעיד על עצמך כמאמין בשוויון זכויות או לספר שאתה תומך בזכויות להט"ב – צריך להוציא מדיניות לפועל ולא רק לדבר. לצערי אנחנו רחוקים מלומר שיש שוויון תודעתי ומעשי".

מימין: יו"ר המרכז העירוני לקהילה הגאה איתי פנקס, ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי, נשיא המדינה ורעייתו נחמה, ורעיית ראש עיריית תל אביב-יפו יעל חולדאי.(מארק ניימן/ לע"מ).

איתי פנקס ארד, יו"ר המרכז הגאה, אמר "בשבועות האחרונים אנחנו עדים לכמה רגעים חשובים ומאתגרים במאבק לשוויון זכויות לקהילה הלהט"בית בישראל. דווקא בשל כך, ביקורו של האזרח מספר אחת של המדינה במוסד הציבורי הרשמי של הקהילה הגאה בישראל מהווה עבורנו סוג של תיקון. אנו מודים לנשיא על כך שבחר לכבד את הקהילה ועל כך שגם היום הוא מוכיח שבמקום שבו שנאה, דעות קדומות ואלימות מרימות את ראשן – קיימת מנהיגות לאומית שעומדת מולן ומקדמת כבוד, קבלה ושוויון בחברה הישראלית. המסר הזה חייב להיות משותף לכל אזרחי ישראל".

נציגת הקהילה הדתית הגאה, אביגיל שפרבר, אמרה "בשנים האחרונות אנו זוכים לראות התקדמות רבה במאבקים של הקהילה הגאה בכל המגזרים וגם, באיטיות רבה, במגזר הדתי. יש שינוי גדול בכל התחומים, במערכת המשפט, בהלכה, בעולם התרבות ובמערכת החינוך ועדיין יש עוד הרבה עבודה. בשבוע שעבר ציינו את תשעה באב יום חורבן ירושלים אשר על פי המסורת חרבה על שנאת חינם. אני רואה את תפקידנו, הקהילה הדתית הגאה, להיות הגשר ולאחות את הקרעים והשנאה בעם".

רעיית נשיא המדינה נחמה ריבלין עם אמו של ניר כץ ז"ל שנרצח בפיגוע בברנוער איילה כץ (מארק ניימן/ לע"מ).

נציג הקהילה הערבית הגאה, זיזו אבו אלהוא, שמגיע ממזרח ירושלים, סיפר על תהליך היציאה מהארון שלו, אותו הוריו ליוו בתמיכה, אך ביקשו שישמור על זה בסוד מתוך חשש מהתגובה "זה הפחד. מה אנשים ידברו, מה אנשים יגידו וזאת הבעיה אצלנו בחברה. זה נושא שהוא לא חלק מהתרבות, וכשמדברים על זה, מדברים על המושג הזה בשמות גנאי שמשתמשים בהם בדרך כלל, ילדים בבית הספר. הבעיה מתחילה בחינוך. אחד הדברים שהכי משמחים אותי, הוא שבאת היום לכאן".

נשיא המדינה עם נציג הקהילה הטרנסג'נדרית יונתן מרתון (מארק ניימן/ לע"מ).

 

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
תגובות