צעירה בת 32 נהרגה ו-19 בני אדם נוספים נפגעו מדריסת רכב במהלך מחאה כנגד הפגנת ימין קיצוני בשרלוטסוויל, וירג'יניה. הנהג נעצר בחשד שהדריסה היתה מכוונת, והרשויות בארה"ב פתחו בחקירה פדרלית בנושא.

הדריסה אירעה במהלך הפגנת ימין קיצוני בת אלפי משתתפים שמחו על הסרת פסלו של הגנרל רוברט לי, מפקד דרום ארה"ב במלחמת האזרחים, מהפארק העירוני. ההפגנות החלו ביום שישי, והמפגינים, חלקם ניאו-נאצים ואנשי הקו-קלוקס-קלאן צעדו ברחובות העיר כשהם נושאים לפידים בוערים וחלקם מניפים דגלים עם צלבי קרס. כנגד הפגנות הימין התארגנו הפגנות מחאה של ארגוני זכויות אזרח.

עימות אלים בין מפגינים בשארלוטסוויל (צילום: AP Photo/Steve Helber).

במהלך ההפגנות אירעו התנגשויות אלימות, שהובילו להכרזת מצב חירום בעיר על ידי מושל וירג'יניה. ראש העיר שרלוטסוויל קרא לתושבים לעזוב את העיר. נשיא ארה"ב טראמפ לא מיהר להגיב לאירועים, ולאחר כמה שעות צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי "על כולנו להיות מאוחדים ולגנות את השנאה. אין מקום לסוג כזה של אלימות באמריקה. בואו נהיה ביחד כאחד."

כוחות משטרה מפרידים בין מפגינים מהקו-קלוקס-קלאן להפגנת הנגד שהתקיימה בשארוסוויל (צילום: AP Photo/Steve Helber).

לאחר יומיים של התנגשויות עם המשטרה ומפגינים נוספים, נכנס רכב היישר לתוך קבוצת מפגינים שמחו כנגד הפגנות הימין הקיצוני. צעירה אמריקנית בת 32 נפגעה ומתה מפצעיה, ו-19 בני אדם נוספים נפצעו. הדורס, תושב אוהיו בן 20, נעצר. בנוסף אליו נעצרו מפגינים נוספים.

הנשיא דונלד טראמפ גינה את האירועים האלימים, אך לא התייחס באופן ספציפי לימין הקיצוני אלא לאלימות "מצד שני הצדדים". במסיבת עיתונאים מיוחדת אמר טראמפ כי מדובר ב"מפגן של שנאה וקנאות".