דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום רביעי כ"א בחשון תשפ"ב 27.10.21
23°תל אביב
  • 17°ירושלים
  • 23°תל אביב
  • 21°חיפה
  • 22°אשדוד
  • 21°באר שבע
  • 26°אילת
  • 23°טבריה
  • 19°צפת
  • 21°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
מדיני ביטחוני

מזרח תיכון / ראש המוסד: איראן ממלאת את החלל שדאע"ש מותיר

בסקירה שהעביר לשרי הממשלה, אמר יוסי כהן כי התהליך המרכזי שמתחולל כעת במזרח התיכון הוא התפשטות איראנית | כהן: "איראן לא זנחה את שאיפתה להפוך למדינת סף גרעינית"

ראש המוסד יוסי כהן (צילום: יונתן זינדל \ פלאש90)

ראש המוסד, יוסי כהן, העביר הבוקר (ראשון), סקירה לשרי הממשלה, במסגרתה הזהיר התעצמות הנוכחות האיראנית במזרח התיכון. לדבריו, התהליך המרכזי שמתחולל היום באזור הוא התפשטות איראנית באמצעות כוחות איראניים ושלוחים מקומיים, מתבססים בסוריה, לבנון, עיראק ותימן. "במקומות שבהם מצטמצמת נוכחות דאע"ש פועלת איראן למלא את החלל", טען כהן.

ראש המוסד הוסיף, כי איראן "לא זנחה את שאיפתה להפוך למדינת סף גרעינית ושהסכם הגרעין בין המעצמות לבין איראן רק מגביר מגמה זו ומחזק את התוקפנות האיראנית באזור". וטען כי מאז חתימת ההסכם, חווה איראן צמיחה כלכלית, וחותמת על הסכמים בינלאומיים חדשים שמחזקים את כלכלתה.

מתקן גרעיני באיראן. צילום מתוך ויקיפדיה.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר בדיון שדברים אלה של ראש המוסד "מהווים הוכחה ברורה שהנחות היסוד בהסכם עם איראן היו שגויות מלכתחילה". נתניהו הוסיף כי ישראל לא מחויבת, בשום צורה, להסכמים הבינלאומיים עליהם חתמה איראן. "ישראל תמשיך לפעול בנחישות ובמגוון דרכים כדי להגן על עצמה מאיומים אלו", סיכם ראש הממשלה.

חיזבאללה: חשפנו מתקן ריגול ישראלי בלבנון

בתוך כך, ארגון חיזבאללה הודיע, מוקדם יותר היום, כי חשף מתקן ריגול ישראלי בלבנון. בהודעת חיזבאללה נמסר כי המתקן נמצא בהר אל-בארוכ, מול העיירה צ'עבין ואגם אל-קרעון בבקעת הלבנון.

מערכות ריגול ישראליות על הר בארוק (הר ברוך) ובסמוך לאגם קרעון שנחשפו לטענ ת חיזבאלללה (ללא קרדיט)

רשת הטלוויזיה של חיזבאללה, אל-מנאר, דיווחה כי ישראל פוצצה את המתקן מרחוק מרחוק, מחשש שיתגלה, וחלקיו התפזרו באזור הר אל-בארוכ. לפני כחצי שנה הודיע הארגון כי חיילי צה"ל חצו את גדר הגבול והתקינו מכשירי מעקב בסמוך לכפר מיס אל-ג'בל שבסמוך לגבול בין לבנון לישראל.

מערכות ריגול ישראליות על הר בארוק (הר ברוך) ובסמוך לאגם קרעון שנחשפו לטענ ת חיזבאלללה (ללא קרדיט)

אחר הצהריים צפוי ארגון הטרור לקיים את העצרת השנתית לציון סיומה של מלחמת לבנון השנייה ב-2006. היום הסתיימו ההכנות הלוגיסטיות לקיום העצרת, שצפויה להתקיים בדרום לבנון בהשתתפות בכירי הארגון ותומכיו. בעצרת גם צפוי לנאום מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, דרך מסכי ענק.

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
עוד על מדיני ביטחוני:
לראשונה מאז תחילת ההסלמה: הקבינט ידון במשבר ההומניטרי בעזה
צעדת המיליון: "יריית הפתיחה לקמפיין מתמשך, שיסתיים ביום הנכבה"
דו"ח המבקר: ביקורת על התנהלות ישראל ב"צוק איתן" במישור המשפטי
תגובות