לאחר שעות, חולצה גופתו של נהג משאית כבן 60 שנלכד תחת גשר אלחנן בכביש 4 שקרס, לאחר שככל הנראה כלי הרכב שבו נהג התנגש בו בעוצמה. מכוחות החילוץ נמסר כי כוחות כיבוי אש גדולים בסיוע מנופים אזרחיים וכוחות נוספים פעלו ממושכות בזירת האירוע לחילוץ נהג המשאית. כמו כן, נשללה המצאותו של לכוד נוסף בתוך המשאת הלכודה. עבודות פינוי הגשר נמשכו עד לפנות בוקר, ולאחריהן נפתח מחדש כביש 4 לתנועה.

כוחות חילוץ והצלה שהגיעו למקום ריכזו את מאמציהם בחילוץ הלכודים. מדוברות כבאות והצלה נמסר כי לוחמי האש קודחים חור בקורת הגדר כדי להשחיל דרכו כבלים באמצעותם המנוף הגדול יניף את הקורה וכך ניתן יהיה לחלץ את הלכוד.

זירת קריסת הגשר בכביש 4 – צילום: עפר גדנקן – דוברות איחוד הצלה

מנחם אמסילי חובש רפואת חירום של איחוד הצלה סיפר: "תוך כדי נסיעה בציר לכיוון ראשון לציון נתקלתי בפקק תנועה בציר המקביל שנגרם עקב קריסת הגשר. עצרתי בצד הדרך ובדרכי רגלית עם הציוד הרפואי לזירת האירוע אזרחים סיפרו כי מדובר בגשר של הולכי הרגל שקרס על המשאית. כשהגעתי לזירה יחד עם חובשים נוספים מיחידת האופנועים של איחוד הצלה התברר כי הנהג לכוד ולאחר מספר דקות צוותי כיבוי פילסו את דרכם בכדי להגיע לזירת האירוע ולהתחיל בפעילות חילוץ הנהג." עומסי תנועה כבדים נוצרו לשני הכיוונים עקב אופי האירוע.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מחברת נתיבי ישראל נמסר כי מבדיקה ראשונית של גורמי מקצוע עולה כי סיבת נפילת חלק הגשר נגרמה כתוצאה מפגיעה בעוצמה רבה של מנוף משאית אשר היה מונף לגובה בניגוד מוחלט לחוק.

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך ומנכ"ל נתיבי ישראל, ניסים פרץ במקום האירוע. צילום: נתיבי ישראל

יהודה נתאנל, סמנכ"ל חטיבת האחזקה בחברת נתיבי ישראל: "בשעות אלה צוותים הנדסיים מיוחדים מבצעים את כלל הפעולות הנדרשות לפינוי מהיר ומקצועי של הכביש, אשר ייפתח לתנועה עד שעות הבוקר, לאחר אישור גורמי המקצוע המוסמכים לכך".

מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך הגיע לזירת האירוע ונראה משוחח עם נציגי חברת נתיבי ישראל ועם כוחות החילוץ. סגן מפקד מרחב דן במשטרה דניאל חדד מסר כי ככל הנראה צפויות עוד שעות רבות של עבודה עד לסיום האירוע.

עוד נמסר מהחברה כי משדווח על האירוע הוקפצו מיידית צוותי חירום של החברה הכוללים מהנדסי גשרים וכלים הנדסיים.

בעקבות קריסת הגשר, נסגר לתנועה לשני הכיוונים כביש 4 בקטע שבין מחלף מסובים למחלף אלוף שדה, ונוצרו עומסי תנועה כבדים במקום. בהמשך, בכדי להקל על העומסים הוסרו מעקות הבטון המפרידות בין הנתיבים, על מנת לאפשר לנהגים שנסעו בקטע החסום לצאת מן המקום, באמצעות נסיעה לכיוונו ההפוך של הכביש המוביל צפונה.