שירות הביטחון הכללי (שב"כ) ומשטרת ישראל הצליחו לחשוף צירי העברת כספים של חמאס לבני משפחותיהם של מחבלים במזרח ירושלים – כך הותר הבוקר (שלישי) לפרסום. במסגרת פעילות הצירים העבירו פעילי חמאס ברצועת עזה כספים בשווי של 130 אלף שקלים למשפחות מחבלים, המתגוררות בכפרי ובשכונות מזרח ירושלים מקבלות כספים ומימון מארגון חמאס כתמיכה על ביצוע הפיגועים הרצחניים.  בין המשפחות גם אמו של טארק אבו ערפה, שהיה מעורב בחטיפה וברצח החייל נחשון וקסמן ב-1994.

במבצע רחב היקף שבוצע הלילה, פשטו כוחות הביטחון על שמונה בתים בכפרים ראס אל עמוד, בית חנינא, עיסאוויה, ו-ואדי ג'וז שבמזרח ירושלים. הפשיטה הלילה התבססה על המבצע איסוף מודיעין ממוקד שנאסף במשטרת ישראל ובשב"כ בפעילות סמויה.

 

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

במהלך המבצע נתפס כסף מזומן בסך כולל של כ-100 אלף שקלים – בכסף ישראלי וזר, תכשיטים ורכב פרטי. כלל הרכוש והכסף חולט והוחרם וזאת עפ"י צווי חילוט מינהליים.

מלבד משפחתו של אבו ערפה, הכוחות פשטו גם על בית משפחת המחבל אחמד פתחי אבו שעבאן, שפצע אישה בפיגוע דקירה סמוך לתחנה המרכזית בירושלים באוקטובר 2015, וכן על בית משפחת המחבל חסן מהאני שביצע פיגוע דקירה ברחוב השישה עשר בפסגת זאב בחודש אוקטובר, בו נפצע נער באורח אנוש.

על פי הודעת המשטרה, הפעילות הלילה היא המשך לזו שבוצעה בחודש פברואר השנה, במהלכה בוצע חיפוש בבתי משפחות מחבלים ונתפס כסף מזומן בסך כולל של כ-200 אלף שקלים שני רכבים, משאית ותכשיטים, שחולטו והוחרמו. אז נעצרו 14 חשודים שהובאו לחקירה.

מהמשטרה ומשב"כ נמסר כי "מעורבות של תושבי ירושלים בפעילות כזו או אחרת, הממומנת על ידי חמאס, הינה עבירה חמורה ומהווה ניסיון דריסת רגל של חמאס בתוך ירושלים. משטרת ישראל וגופי הביטחון יגיעו לכל מי שקיבל כספי טרור, הביע תמיכה ועידוד בפעילות טרור, רכושם יחולט והם יועמדו לדין".