הטרור בשם האסלאם נמשך – שבוע לאחר מתקפת הטרור בברצלונה, בה נרצחו 15 בני אדם, והפיגוע בפינלנד בו נרצחו 2 בני אדם נוספים, התקפות טרור שונות ארעו לאורך סוף השבוע במערב אירופה. שלשום (שישי) ניסו מחבלים לדקור חיילים בלב בריסל ובארמון בקינגהאם שבלונדון. בפריז אדם השליך בקבוק תבערה לעבר קהל. אתמול בבוקר (שבת) ניסה מחבל לדקור עוברי אורח סמוך לבית כנסת ברובע ה-9 במרסיי. באף אחת מהתקריות לא נפגעו אזרחים.

שוטר ליד ארמון בקינהאם בלונדון לאחר אירוע הטרור שהיה שם. (צילום: Lauren Hurley/PA via AP).

כוחות הביטחון בבריסל, בירת בלגיה, ירו למוות בשישי בערב באדם שתקף חיילים בסכין במרכז העיר. לפי התביעה הפדרלית בבלגיה, התוקף, גבר כבן 30 ממוצא סומלי, לא היה מוכר למשטרה, אך הרשויות מתייחסות לתקרית כאל אירוע טרור. שני חיילים נפצעו באורח קל. התוקף, על פי הרשויות הבלגיות, צעק "אללהו אכבר", בטרם ניסה לתקוף את החיילים. דאע"ש טוען כי הוא השולח של הטרוריסט.

נוסף לכוחות המשטרה, ברחובות בריסל מסיירים גם חיילים, נוכח העלייה ברמת האיום הביטחוני בעקבות תקיפות חיילים בפריז ובבריסל בשנתיים האחרונות. ביוני ירו חיילים בלגים למוות בחשוד שניסה לבצע פיגוע התאבדות בתחנת הרכבת המרכזית בריסל.

במקביל, דיווחה התקשורת בבריטניה על גבר שאיים על שוטרים בחרב סמוך לארמון בקינגהאם שבלונדון, בערב שישי. למחרת, פרסמה המשטרה כי החשוד נעצר על ידי המחלקה למאבק בטרור, לאחר שהתנגש בכוונה ברכב משטרה בסמוך לארמון. אחד השוטרים ניסה לעצור את החשוד, שאחז בחרב שאורכה כמטר וחצי ופצע עמה את השוטר ושני שוטרים נוספים שהיו בזירה באורח קל. "השוטר פעל בזריזות בכדי להשתלט עליו", מסר דובר המשטרה. "במהלך המאבק נפצעו שלושה שוטרים קל".

באותו הזמן, ברובע ה-18 בפריז, השליך מחבל בקבוק תבערה על עוברי אורח ומוכרים סמוך לכניסה למטרו. לפי העיתון הצרפתי 'לה-פואן', לא היו נפגעים באירוע. לאחר מרדף נעצר חשוד, אך משטרת צרפת טרם הודיע אם מדובר באירוע טרור.

העיתון הצרפתי 'לה-פריזיאן' דיווח כי בבוקר שבת דקר גבר בן 35 שלושה עוברי אורח ברובע ה-9 במרסיי, בו מתגוררים יהודים רבים. באירוע נפצעו שלושה בני אדם באורח קל, כשאחת מהם נדקרה סמוך לבית כנסת. משטרת צרפת הודיע כי החשוד לוקה בנפשו ולא נמצא כל קשר בינו לבין ארגוני טרור, לא ידוע על יהודים שנפגעו במאורע.

בשלוש השנים האחרונות רצח דאע"ש כ-46,000  בני אדם

ניסיונות הדקירה התרחשו כשבוע לאחר שארגון טרור המקושר לדאע"ש ביצע מתקפה רצחנית בברצלונה, ובעיירת החוף קמברליס הסמוכה לה, בה נרצחו 15 בני אדם ולמעלה מ-100 נוספים נפצעו. לפחות 2 בני אדם נהרגו ועוד 6 נפצעו בפיגוע דקירה שארע בעיר טורקו שבפינלנד, ו-8 בני אדם נפצעו באירוע דקירה בעיר סוגורט שבסיביר. דאע"ש טוענים כי הם שלחו את הטרוריסטים שביצעו את הפיגועים בקטלוניה וברוסיה.

לפי בדיקת ארגון 'הוועד למאבק ברצח עם', מאז יוני 2014, דאע"ש והארגונים המסופחים לו ברחבי העולם רצחו לפחות 46,000 בני אדם לא חמושים (אזרחים ושבויים), מרביתם בעיראק, בסוריה ובניגריה. דאע"ש ומחבלים שפעלו בשמו ובמקרים רבים זכו לתמיכתו, ביצעו פיגועים ורצחו אזרחים ב-39 מדינות עד כה, אך הקרבנות היו אזרחיהן של לפחות 78 מדינות.