השג שיא ללינוי אשרם באליפות העולם בהתעמלות אמנותית המתקיימת בפזארו שבאיטליה. המתעמלת הבכירה של ישראל סיימה במקום השלישי בגמר תרגיל הסרט וזכתה במדליית הארד.

לאחר שביום רביעי סיימה במקום ה-4 בגמר הכדור לאחר שפספסה את הפודיום ב-0.025 נקודות ובמקום ה-6 בגמר החישוק, אשרם העפילה אמש לגמר הסרט לאחר שסיימה את המוקדמות מהמקום ה-3 עם 16.800 נקודות.

בגמר, שהתקיים אמש (חמישי), עלתה אשרם שנייה למשטח וביצעה תרגיל טוב מאוד ונקי עליו קיבלה את הציון 16.650 שדירג אוותה שלישית אחרי ארינה אברינה מרוסיה שזכתה בזהב עם 18.300 ואחותה התאומה דינה אברינה שזכתה בכסף עם 17.200.

עבור אשרם בת ה-18 מדובר בהישג השיא בקריירה אחרי שלל מדליות בהן זכתה השנה, כולל שתיים באליפות אירופה האחרונה, והיא הראשונה לעלות לפודיום באליפות העולם מאז נטע ריבקין שעשתה זאת ב-2011 בתרגיל החישוק.

היום תשתתף אשרם בגמר הקרב רב (סך כל ארבעת המכשירים), שנחשב לתחרות היוקרתית ביותר. במוקדמות היא סיימה במקום השלישי עם 69.550 נקודות, כשרק האחיות אברינה מרוסיה מקדימות אותה.

לינוי אשרם באליפות אירופה (צילום: עמית שיסל, הונגריה / דף הפייסבוק של הוועד האולימפי בישראל).

ישראלית נוספת שהתחרתה היום באליפות העולם היא ניקול וורונקוב הצעירה שלא הצליחה להעפיל לגמרים בסרט ובאלות. וורונקוב סיימה במקום ה-25 במוקדמות הקרב רב עם ציון כללי של 58.300 נקודות.

יו״ר האיגוד, רזי פלד, אמר בתום התחרות: "לינוי מוכיחה שוב ושוב שהיא לא רק העתיד של ההתעמלות האמנותית אלא ההווה המצוין שלו. היא הראתה יכולת מדהימה ויכולות מקצועיות ומנטליות גבוהות מאוד. גאווה ישראלית במיטבה״.