חשד לניסוי גרעיני נוסף בקוריאה הצפונית אתמול (שבת), זאת לאחר שרעידת אדמה בעוצמה של 5.6 הורגשה בקוריאה הדרומית. הרעידה הורגשה רק שעות ספורות לאחר שקוריאה הצפונית טענה כי ביכולתה להעמיס פצצת מימן על טיל בליסטי. אם זה אכן ניסוי גרעיני, מדובר בניסוי השישי שעורכת המדינה.

ממטה הצבא הדרום-קוריאני נמסר כי נראה שרעידת האדמה שהורגשה במדינה הייתה מלאכותית, וכי הם מנתחים כעת האם היא נוצרה כתוצאה מניסוי גרעיני שנערך בצפון. עוד נמסר כי אותר גל ססמי בין השעות 12:34 ל-12:36, באזור פינוגיאנג, בירתה של קוריאה הצפונית.

מוקדם יותר אתמול הודיעה קוריאה הצפונית כי קים ג'ונג און, מנהיגה של המדינה המסוגרת, בחן את ההתקנה של פצצת מימן על טיל בליסטי בין-יבשתי חדש. הצהרה זו שהוציאה סוכנות הידיעות הממשלתית בקוריאה הצפונית מגבירה את החשש כי המדינה קרובה יותר משחשבו להרכבת ארסנל נשק גרעיני.

מוקדם יותר אתמול נמסר מהבית הלבן כי הנשיא טראמפ דיבר עם ראש ממשלת יפן שינזו אבה. השניים דנו ב"מאמצים המתמשכים למקסם את הלחץ על קוריאה הצפונית". לא ברור אם שיחה זו התקיימה לפני או אחרי הצהרתה החדשה של קוריאה הצפונית על הרכבת פצצת המימן על טיל בין-יבשתי, ואין התייחסות לכך בהודעה. על פי הצהרת הבית הלבן, שוחחו המנהיגים על חשיבות שיתוף הפעולה בין ארה"ב, יפן וקוריאה הדרומית אל מול האיום הגדל הנשקף מקוריאה הצפונית. טראמפ אף ציין כי הוא מצפה להמשך התיאום המשותף במפגשים שייערכו בסמוך לאסיפה השנתית של האו"ם בקרוב.