המאבק להעלאת קצבאות הנכות נמשך: פעילי המאבק חסמו הבוקר (שני) את כביש 2 וכביש 4 לתנועה. הפעילים חסמו את כביש 2 לכיון דרום, לפני מחלף גלילות. מאוחר יותר חסמו לתנועה פעילי "הנכים הופכים לפנתרים" את מחלף קוקה קולה בכביש 4 לכיוון דרום. המפגינים דורשים את העלאת קצבאות הנכות, העומדות כיום על 2,342 ש"ח, והצמדתן לשכר המינימום.

פורסם על ידי ‏צעירה נחמיאס‏ ב- יום ראשון, 3 בספטמבר 2017

בנוסף, מפגינים כעת כ-35 נכים בכניסה לבניין ההסתדרות ברחוב ארלוזרוב בתל אביב, בדרישה להעלאת הקצבאות ולהצמדתן לשכר המינימום. המפגינים מוחים על ההעלאה הצפויה לטענתם של שכר המינימום במשק, ללא העלאה הולמת של קצבת הנכות. זאת, עקב הגידול שייגרם בעלויות העסקת המטפלים, שללא העלאה בקצבאות הנכות יושת על הנכים עצמם. קצבת הנכות עומדת כיום על 2,342 ש"ח בחודש.

"הנכים הם לא שודדי הקופה הציבורית כמו שביבי מנסה להציג אותנו. זה ציבור ששילם מיסים כל חייו, עד שנגזר עליו להיות נכה. חברה שלא דואגת לחלשים, אין לה זכות קיום", אמר יוזם ההפגנה עו"ד גיל גולדרייך, וקרא ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן להיפגש עם פעילי מאבק הנכים – "אתה לא רק אחראי על הוועדים החזקים, בוא לדבר איתנו". מפגינה נוספת אמרה "כל פעם שאתה מעלה את שכר המינימום לשכירים, זה בעוכרינו. אנחנו צריכים לשלם לעובדים הזרים עוד כסף".

מאבק הנכים בהפגנה מול בית ההסתדרות (צילום: טל כרמון).

מוקדם יותר הבוקר התפרצו פעילי מאבק הנכים לנאומו של שר האוצר משה כחלון בוועידת "כלכליסט". לאחר מספר דקות הם הוצאו מהאולם ע"י המשטרה. כחלון עצמו אמר בנאומו כי עם חזרת הכנסת מהפגרה יחוקק חוק שיגדיל את הקצבאות.