מטוסי חיל האוויר פגעו במתקן צבאי במערב סוריה היום (חמישי) לפנות בוקר, כך הודיע היום צבא סוריה. עוד הודיע כי שני אנשים נהרגו כתוצאה מהמתקפה. צבא סוריה אמר כי הטילים שוגרו למתקן ליד העיר מאסיף במערב המדינה, שטח בו אוחז הנשיא אסד.

על פי דיווחים, המתקן שהותקף נקרא SSRC, המרכז הסורי למדע ומחקר, ועל פי הערכות של גורמי מודיעין נעשה בו פיתוח של נשק כימי, ביולוגי וכן גם נשק קונבנציונלי.

צבא סוריה מסר כי ישראל ירתה את מספר טילים בזמן שהייתה בשטח האווירי של לבנון, והזהיר מפני "ההשלכות המסוכנות של כזה מהלך עוין על הביטחון והיציבות באזור". מדינת ישראל לא אישרה שהיא אכן מאחורי המתקפה ולא הגיבה לאירועים. יש לציין כי המתקפה קוראת בדיוק בציון עשור להפצצה המתקן הגרעיני בדיר א-זור, שהופצץ על פי פרסומים זרים על ידי ישראל.

לפני שבועיים, ב-25 באוגוסט, ‏יצרנית מערכת ההגנ"א הרוסית פנציר טענה כי הפילה 3 כטב"מים מדגם "הרון" שיוצרו בידי התעשייה האווירית – 2 מעל טרטוס בה מקימה איראן בימים אלו נמל ימי גדול שלפי הסכם בינה לבין סוריה ישמש אותה בעשרות השנים הבאות, גם לאחר המלחמה וקטב"מ נוסף מעל מסייף – היכן שהופצץ הלילה המפעל לייצור נשק כימי. חברת פנציר הרוסית טענה כי ‎‏הקטבמים הופלו בשיגור מיירט בודד. הכטב"מים היו במרחק 8-16 ק"מ ובגובה 4-6 ק"מ מהמשגר היורה.

המתקפה התרחשה יום לאחר שוועדת האו"ם מצאה את ממשלת סוריה בראשות אסד כאחראית למתקפה כימית שהתרחשה בחודש אפריל בצפון סוריה שהרגה 83 בני אדם. סוריה מכחישה כי יש ברשותה או כי עשתה שימוש בנשק כימי.