המאבק להשוואת קצבאות הנכות לגובה שכר המינימום נמשך: בשעה זו נחסם לתנועה כביש 2, במבואות חיפה סמוך לבית העלמין הצבאי לכיוון צפון, על ידי קבוצת "הנכים הופכים לפנתרים". ניידות של משטרת התנועה מבצעות הכוונה במקום. המשטרה ביקשה מציבור הנהגים שלא להגיע לאזור ולעשות שימוש בדרכים חלופיות.

מוקדם יותר היום, חסמו פעילי המאבק את כביש 2 ממחלף ינאי לצפון, ובצומת אולגה לכיוון צפון. מוקדם יותר חסמו מפגינים את הירידה מכביש 5 לכביש 20, את כביש 2 מצומת גלילות לכביש 5 מזרח ואת מחלף שבעת הכוכבים לכיוון איילון דרום.

לידיעת ציבור הנהגים – מחאת הנכים- כביש 2 צומת אולגה נחסם לתנועה בנתיב מכיוון צפון לדרום (צילום: אליס היימן)

בסרטון שפרסמה בפיסבוק אמרה צעירה נחמיאס, אחת המפגינות: "יש לנו כוח. שלא תטעו, אנחנו פועלים כמו יחידה צבאית. הם לא התעוררו, אף חבר כנסת, אף אחד, אנחנו נראה לכולם את הדרך, נסלול את הדרך למדינה צודקת יותר, טובה יותר, ראויה יותר. כמו שדופקים אותנו, כמו שמורחים אותנו באיטיות בוועדות, בזליכות, בשמחונים ובביטנים, ככה תזוז התנועה פה". ברקע נשמע השיר "איזו מדינה" של אלי לוזון ויוני רועה.

אייל כהן, פעיל בקבוצת "הנכים הופכים לפנתרים", אמר ל'דבר ראשון' כי "לא יתקבל שום מתווה של שום ארגון בלי 'הנכים הופכים לפנתרים'. הדרישה שלנו היא קיצבה בגובה שכר המינימום, ובנוסף שיתוף פעולה מלא בשולחן הדיונים והחלטות משותפות עם כל הנציגים של הנכים והארגונים הפועלים בשטח." 

על רקע חידוש פעולות המחאה בכבישים, אלכס פרידמן, יוזם מאבק הנכים ויו"ר "נכה לא חצי בן אדם", מסר: "אנחנו ממשיכים לחכות למשא ומתן הישיר שהובטח, בתקווה להפסקת החסימות ומתן פתרון ראוי ומכבד למצוקת הנכים בהקדם האפשרי. הסופה בארצות הברית היא כלום לעומת הטורנדו שעושה ממשלת ישראל לנכים".

לידיעת ציבור הנהגים – מחאת הנכים- כביש 2 צומת אולגה נחסם לתנועה בנתיב מכיוון צפון לדרום (צילום: אליס היימן)