ארגון הכבאים הארצי מחריף את צעדיו הארגוניים, כך הודיע אתמול (שלישי) יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר דוד לנציב הכבאות רב טפסר דדי שמחי. במכתב שהעביר, מתח בר דוד ביקורת חריפה על ההתנהלות של הנהלת הרשות, תוך הסבת דגש על כך שההתעלמות השיטתית של נציב הכבאות מפניותיה של נציגות העובדים בניסיון להסדיר את הנושאים שבמחלוקת, דרדרה את מערכת יחסי העבודה עד כדי קריסה.

במסגרת החרפת הצעדים הארגוניים, תופסקנה בהדרגה פעילויות ביניהן: השתתפות בתרגילים, אימונים והדרכות, יציאה לאבטחות והנפקת טפסי 4 במחוז הצפון. בארגון הכבאים הדגישו כי הפעילות המבצעית השגרתית תימשך כסדרה. בהמשך, וככל שלא תהינה התקדמויות במו"מ, צפויים הצעדים להתרחב למחוזות נוספים. יודגש כי כל הפעילות המבצעית השגרתית תתנהל כסדרה.

מחאת הכבאים (צילום: ארגון הכבאים)

במכתבו טוען בר דוד כי כל פניותיו להסדרת יחסי העבודה, לא נענו. "הרשות לכבאות מתעלמת מכל מערכות האיזונים והבלמים במערכת יחסי העבודה הקיבוציים אשר אמורים להתקיים במקרים של חילוקי דעות ושינויים בסדרי העבודה. אתה מתעלם מנציגות הכבאים, מהעובדים, ונוהג ברשות לכבאות כבשלך. הריני להזכירך כי הכבאות בישראל איננה גוף צבאי והינך נדרש לנהל מערכת יחסי עבודה קיבוציים על כל המשתמע מכך, שאם לא כן נדאג לאלץ אותך לכך!".

בר דוד ציין כי הוא מקווה כי "מערכת יחסי העבודה תעלה על מסלול של שיתוף פעולה והידברות". עו"ד אסף אדר, מחזיק תיק הכבאים בהסתדרות המעו"ף, מסר כי "האחריות שמוטלת על כתפיה של הנהלת הרשות הארצית לכבאות והצלה, מחייבת את קברניטי הרשות להבין את גודל השעה ולהתעשת על מנת למנוע את העמקת המשבר".

מנציבות הכבאות הארצית נמסר בתגובה:

"צר לנו שההסתדרות נותנת יד לפגיעה בבטיחות האזרחים. כבר לפני שבוע נקבעה פגישה בין הצדדים כדי לפתור את כל המחלוקות ואף גובשו צוותי מו״מ. מבחינת הנציבות הכל פתיר. הניסיון להלך אימים על הציבור ועל נציבות הכבאות וההצלה לא יצלח. אנו שבים וקוראים לקיים משא ומתן לליבון כל המחלוקות למען לוחמי האש, העובדים ואזרחי מדינת ישראל".