פיצוץ התרחש הבוקר (שישי) ברכבת התחתית בלונדון, וגרם לפינוי של אלפי אנשים מהמקום. כוחות כיבוי אש פינו את הנוסעים מתחנת "פרסונס גרין", שם דווח כי התרחש פיצוץ בסביבות השעה 8:30 בבוקר. בתחילה הכריזה המשטרה על "תקרית" וביקשה מהציבור להתרחק מהמקום, ולאחר מכן הודיעה כי הפיצוץ נגרם ממטען חבלה מאולתר, והאירוע נחקר כהתקפת טרור. רשויות החירום מסרו כי 29 בני אדם קיבלו כוויות בעקבות הפיצוץ, ופונו לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים בעיר. עוד נמסר כי לאף אחד מהם לא נשקפת סכנת חיים.

סדיק קאן, ראש עיריית לונדון אמר כי "מעולם לא נתנו לטרור להטיל עלינו אימה או להביס אותנו". נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ צייץ בעקבות האירוע כי את הפיגוע ביצע "טרוריסט לוזר".  יחד עם זאת חשף טראמפ כי פעולת הטרור נעשתה על אף מעקב הסקוטלנד יארד (המשטרה המקומית בלונדון) ואף ביקר את אותם על כך שלא היו פעילים מספיק למניעת המתקפה, "אלו אנשים חולים ודמנטים שהיו תחת מעקב הסקוטלנד יארד. חייבים להיות בעלי היוזמה (proactive). בציוץ נוסף כתב טראמפ כי "יש לנהוג בטרוריסטים נפסדים באופן קשוח יותר. האינטרנט הוא כלי הגיוס המרכזי אותו עלינו לחתוך ולהטיב בשימוש בו." ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי הגיבה להתבטאותו של טראמפ ואמרה, "מעולם לא חשבתי שזה מסייע למישהו לעשות ספקולציות על מה באמת קורה בחקירה מתמשכת."

תמונות שצולמו בתוך קו הרכבת מראות להבות היוצאות משקית קניות בתוך מיכל פלסטיק, ומה שנראה ככבלים חשמליים. עדי ראייה מספרים כי נוסעי הקו רצו בפאניקה מהמקום. משירות האמבולנסים בלונדון נמסר כי מספר צוותים נשלחו למקום והמשטרה ממליצה מהציבור להתרחק.

ריצ'רד אלמייר-הול, עד ראייה שנכח בקרבת מקום אמר לסוכנות AP כי "אישה שהייתה על פלטפורמת הנוסעים אמרה שראתה שקית, הבזק ואז נשמע פיצוץ, ברור שמשהו קרה." הוא הוסיף כי "כמה אנשים נדחפו הצידה ונדרסו (ע"י ההמון, ש.נ.) ראיתי שתי נשים שטופלו באמבולנס".

ממשרד החוץ נמסר כי לא ידוע על נפגעים ישראלים באירוע.