לקראת ערבי החג גוברת התופעה בה משאירים בני משפחה את קרוביהם הקשישים בחדרי מיון בבתי החולים. מדובר בעליה של עשרות מקרים בשבוע הנוכחי. בכדי להעלות את המודעות לתופעה ולמנוע אותה, יצר בית החולים איכילוב סרטון תחת הכותרת "זה קורה כל שנה, בדיוק בשבוע הזה. עשרות אנשים נוטשים את הוריהם הקשישים בחדר המיון והמחלקות הפנימיות דווקא לקראת החג. לאחות מירי סירוטה מהמרכז הרפואי איכילוב יש מה לומר על זה".

בנוסף, לקראת תקופת החגים שר העבודה והרווחה חיים כץ קורא לכל אזרח ותיק ובודד, ובכלל זה לניצולי שואה, אשר אין להם עם מי לחגוג את החג, להגיע לחגוג ולנפוש באחת ממסגרות האירוח שיפעיל המשרד בנופשונים ובתי אבות ברחבי הארץ. המשרד יממן באופן מלא (וללא כל השתתפות עצמית) לכל קשיש בודד שהות של עד חמישה ימים במהלך ראש השנה וסוכות, הכוללת אירוח מלא, לינה, ארוחות חג ופעילויות חברתיות. כץ אמר, "המטרה שלנו היא להבטיח שאף אזרח ותיק לא יישאר בודד בחגים, ואני קורא לכל האזרחים הוותיקים שחיים בגפם להירשם לפעילויות המשרד. אני מודה לעובדי המשרד שמובילים את הפרויקט ופועלים במסירות רבה לאורך השנה לרווחת האזרחים הוותיקים".

כל מי שמעוניין להתארח ולארח בערב החג, מוזמן לפנות למחלקה לשירותים חברתיים ברשות המקומית. לפרטי קשר עם הרשות ניתן לפנות למוקד משרד העבודה והרווחה – חייגו  118 מכל מכשיר טלפון 24 שעות ביממה כל ימות השנה.